Udział pracowników CWM w International Education Fairs of Türkiye (IEFT)

W dn. od 16-25 marca 2024 r. pracownicy International Students Office z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW - Magdalena Bobryk i Karol Maśluszczak - uczestniczyli w targach International Education Fairs of Türkiye (IEFT) w ramach programu „Study in Poland” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Narodowy Program Stypendialny Republiki Słowackiej

Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie ogłasza nowy nabór wniosków o stypendia na pobyty studyjne, badawcze, rezydencje artystyczne i wykłady gościnne w roku akademickim 2024/2025. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2024 roku o godz. 16.00.

Webinarium nt. mobilności polsko-francuskiej - 10.04.2024 r.

Marzysz o poszerzeniu horyzontów naukowych? Chcesz odkrywać nowe perspektywy badawcze i rozwijać swoje umiejętności w międzynarodowym środowisku? A może skorzystać z infrastruktury badawczej, która nie jest dostępna w twoim kraju?

Spotkanie CESAER na PW

W dn. 19 marca 2024 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie grupy eksperckiej pracowników Politechniki Warszawskiej w ramach stowarzyszenia uczelni technicznych CESAER ('Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research').

Zaproszenie na II Międzynarodową Konferencję Naukową pt: Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości - DEADLINE 15.04.2024

W imieniu Pani Prof. Anny Marii Wierzbickiej, Przewodniczącej Komitetu Naukowego Konferencji, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości", która odbędzie się 17-18 czerwca 2024 r. Tegorocznymi organizatorami są: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Marcowa sesja Programu ATHENS na Politechnice Warszawskiej

W dn. 18 marca 2024 r. w Audytorium Centralnym na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się inauguracja sesji wiosennej Programu ATHENS. Zajęcia potrwają do 23 marca 2024 r.

Stypendia DAAD na podróże grupowe do Niemiec - DEADLINE 1.05.2024

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst - DAAD) zaprasza do zapoznania się z ofertą stypendialną na podróże grupowe do Niemiec.

Udział Dyrektora CWM w konferencji “Partnerships between European and Ukrainian Universities” w Strasburgu

W dn. 13 marca 2024 r. odbyła się w Strasburgu konferencja “Partnerships between European and Ukrainian Universities” zorganizowana pod patronatem i z udziałem wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kopacz przez Uniwersytet w Strasburgu i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przemówienie otwierające wygłosili: wiceminister edukacji i nauki Ukrainy prof. Mykhailo Vynnytskyi, Rektor Uniwersytetu w Strasburgu i przewodniczący konsorcjum EPICUR prof. Michel Deneken, oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska.

Zaproszenie na szkolenie ENHANCE “Inclusive Communication” - Online Training - 16.04.2024

Zachęcamy do skorzystania z nowej oferty szkoleniowej przygotowanej w ramach konsorcjum ENHANCE (zob. FILM): “Inclusive Communication” - Online Training. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników naukowych, technicznych oraz administracyjnych.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z trzecią edycją programu stypendialnego dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).