Ważne informacje

Prof. Teresa Zielińska nowym prezydentem Heritage Network

W dn. 8-11 kwietnia 2024 r. w Indyjskim Instytucie Technologii Roorkee (IIT Roorkee) odbyło się Walne Zgromadzenie Heritage Network 2024 z udziałem uczelni członkowskich z Europy i Indii. Podczas zgromadzenia wybrano nową przewodniczącą. Została nią prof. dr hab. inż. Teresa Zielińska z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Pełnomocnik Rektora ds. Umiędzynarodowienia Studiów w Zakresie Nauki i Kształcenia Doktorantów.

Podsumowanie programu “Mistrzowie dydaktyki” na PW

W dn. 16 kwietnia 2024 r. w Sali Senatu PW Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało seminarium uczelniane dotyczące wdrożenia nowoczesnych metod dydaktycznych na PW. Nowoczesne metody kształcenia są celem strategicznym w obszarze “Kształcenie” w Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030. W seminarium wzięło udział 90 osób.

Tandemy językowe w ramach ENHANCE

Zapraszamy do udziału w projekcie Tandemów Językowych w ramach konsorcjum ENHANCE.

Zaproszenie do udziału w ENHANCE Hackathons 2024 - DEADLINE 21.04.2024

Zachęcamy studentów PW do wzięcia udziału w jednym z dwóch hackathonów w ramach ENHANCE Hackathons 23-26.05.2024 na Politechnice Warszawskiej. Zapoznaj się ze stronami internetowymi obu wydarzeń, aby poznać szczegóły.

Zaproszenie na wymianę studencką lub praktyki na Tajwanie - DEADLINE 25.05.2024 r.

Narodowy Tajwański Uniwersytet Nauki i Technologii zaprasza do zapoznania się z ofertą praktyk i wymian studenckich.

Udział pracowników CWM w International Education Fairs of Türkiye (IEFT)

W dn. od 16-25 marca 2024 r. pracownicy International Students Office z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW - Magdalena Bobryk i Karol Maśluszczak - uczestniczyli w targach International Education Fairs of Türkiye (IEFT) w ramach programu „Study in Poland” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Webinarium nt. mobilności polsko-francuskiej - 10.04.2024 r.

Marzysz o poszerzeniu horyzontów naukowych? Chcesz odkrywać nowe perspektywy badawcze i rozwijać swoje umiejętności w międzynarodowym środowisku? A może skorzystać z infrastruktury badawczej, która nie jest dostępna w twoim kraju?

Spotkanie CESAER na PW

W dn. 19 marca 2024 r. na Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie grupy eksperckiej pracowników Politechniki Warszawskiej w ramach stowarzyszenia uczelni technicznych CESAER ('Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research').

Zaproszenie na II Międzynarodową Konferencję Naukową pt: Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości - DEADLINE 15.04.2024

W imieniu Pani Prof. Anny Marii Wierzbickiej, Przewodniczącej Komitetu Naukowego Konferencji, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości", która odbędzie się 17-18 czerwca 2024 r. Tegorocznymi organizatorami są: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.  

Marcowa sesja Programu ATHENS na Politechnice Warszawskiej

W dn. 18 marca 2024 r. w Audytorium Centralnym na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się inauguracja sesji wiosennej Programu ATHENS. Zajęcia potrwają do 23 marca 2024 r.

Stypendia DAAD na podróże grupowe do Niemiec - DEADLINE 1.05.2024

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst - DAAD) zaprasza do zapoznania się z ofertą stypendialną na podróże grupowe do Niemiec.

Udział Dyrektora CWM w konferencji “Partnerships between European and Ukrainian Universities” w Strasburgu

W dn. 13 marca 2024 r. odbyła się w Strasburgu konferencja “Partnerships between European and Ukrainian Universities” zorganizowana pod patronatem i z udziałem wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kopacz przez Uniwersytet w Strasburgu i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przemówienie otwierające wygłosili: wiceminister edukacji i nauki Ukrainy prof. Mykhailo Vynnytskyi, Rektor Uniwersytetu w Strasburgu i przewodniczący konsorcjum EPICUR prof. Michel Deneken, oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska.

Zaproszenie na szkolenie ENHANCE “Inclusive Communication” - Online Training - 16.04.2024

Zachęcamy do skorzystania z nowej oferty szkoleniowej przygotowanej w ramach konsorcjum ENHANCE (zob. FILM): “Inclusive Communication” - Online Training. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników naukowych, technicznych oraz administracyjnych.

"Go and Grow Masterclasses" dla studentów PW - 11 i 13 marca 2024 r.

W imieniu organizatorów warsztatów "Go and Grow Masterclasses" - OUVC - Venture Capital & Venture Studio, Accelpoint, Insane Business Ideas, Rivne IT Cluster - zapraszamy studentów PW na międzynarodowe warsztaty online na temat startupów i innowacji. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. 

Zaproszenie na warsztat “Anti-bias lunch break” w ramach ENHANCE

Cieszymy się, że kwestia przeciwdziałania uprzedzeniom angażuje coraz więcej osób ze społeczności ENHANCE. Dotychczas odbyło się 10 spotkań, w których łącznie wzięło udział ponad 250 uczestników. Szkolenie trwa tylko 60 minut i można w nim wziąć udział np. podczas lunchu. Do wyboru są następujące terminy: 14 marca oraz 11 kwietnia 2024 r.

DIALOGI EUROPEJSKIE - zaproszenie na spotkanie

W dniach 11 i 12 marca 2024 r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja cyklu zainicjowanego przez Instytut Francuski pt. "Dialogi europejskie"

Delegacja PW na ENHANCE+ Kick-Off na Politechnice w Berlinie

Ponad 130 przedstawicieli dziesięciu uczelni partnerskich ENHANCE+ (zob. FILM) spotkało się w Berlinie w dn. 22-23 lutego 2024 r., aby oficjalnie zainaugurować nową fazę projektu. Jest on kontynuacją działań zrealizowanych przez Politechnikę Warszawską i uczelnie partnerskie w projekcie ENHANCE w latach 2020-2023. Czas realizacji ENHANCE+ obejmuje lata 2023-2027.

Zaproszenie na spotkanie “How can biotechnology contribute to convert carbon and make our world greener?” - 7.03.2024 r.

W dn. 7 marca 2024 r. odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe”. Gośćmi będą Prof. Dr. Ir. Largus Angenent oraz prof. dr hab. inż. Piotr Oleśkowicz-Popiel, którzy rozmawiać będą na temat: „How can biotechnology contribute to convert carbon and make our world greener?”.