Prague Spirit Group, Czechy

Praktyka w Pradze z programu Erasmus+ w konsorcjum Prague Spirit Group na stanowisku logistyka dała mi szanse rozwoju zawodowego. Dzięki temu stanowisku uczyłem się dyscypliny i odpowiedzialności za pracę, którą wykonywałem.

Każdego dnia pracy byłem wdrażany w najważniejsze aspekty działalności przedsiębiorstwa, sugerowałem pomysły na poprawę jakości usług i produktów oferowanych konsumentom. Współpracowałem z działem zakupu w celu ustalenia zamówienia brakujących towarów, prowadziłem regularną inwentaryzację w magazynie i mini-barach. Współpracowałem z kierownikiem działu organizacyjnego w celu ustalenia transportu dóbr pomiędzy hotelami przedsiębiorstwa. Prowadziłem kontrolę mini-barów, jakości serwowanych posiłków w hotelach, obsługę klientów przedsiębiorstwa w recepcji. Dbałem o zwiększenie sprzedaży dóbr oferowanych przez konsorcjum. Zajmowałem się indywidualnym zakupem dóbr dla działu technicznego w razie usterek lub zażaleń klientów na złe warunki zakwaterowania w hotelach przedsiębiorstwa.

Praca, którą wykonywałem wymagała ode mnie szybkiego i analitycznego myślenia, rzetelnego wykonywania powierzonych mi zadań, elastyczności i organizacji. Często musiałem wykazać się dużą odwagą i odpowiedzialnością w podejmowaniu indywidualnych decyzji. Współpracą z kolegami, przełożonym jak również kontakt z klientami i relacje z innymi przedsiębiorcami w celach biznesowych wymagały ode mnie uprzejmości i otwarcia na nowe kontakty.

Uważam, że zarząd przedsiębiorstwa był usatysfakcjonowany współpracą ze mną w toku trzy miesięcznej praktyki o czym świadczy Certyfikat, który otrzymałem.

Czas poza pracą spędzałem ze znajomymi z całej Europy, większość to studenci z wymiany Erasmus+. Dzięki lokalizacji zakwaterowaniu w samym sercu Pragi mogliśmy korzystać z wielu możliwości. Chodziliśmy do kina, pubu, na dyskoteki. Uprawialiśmy różnego rodzaju sporty, hobby. Zawiązaliśmy znajomości na całe życie.

Dlaczego Praga? Praga to jedna z najpiękniejszym i najstarszych stolic w Europie, miasto jest nastawione na studentów i młodych ludzi o czym świadczą miejscowe atrakcje, puby, mnóstwo dyskotek. Miejsca, które warto zwiedzić i być ostrożnym bo czas naprawdę szybko leci i te kilka miesięcy może nie starczyć. Życie - dzięki walucie (koronie czeskiej), która wciąż się utrzymuje w Czeskiej Republice jest na bardzo podobnym poziomie jak w Polsce. Stypendium z Erasmusa w 90% wystarcza na odbycie w pełni praktyki. Mnóstwo Ciekawych ludzi, podczas swojego pobytu poznałem wielu amerykańców, którzy powiedzieli, że zakochali się w tym mieście i nie chcą wracać do domu.

Wyjazd na praktykę do Pragi to przygoda, której nigdy nie zapomnę. Warto było i jeśli będzie jeszcze kiedyś okazja na wyjazd z programu Erasmus, nie będę się wahał. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Wyjazd uczy życia.

Emil Wojnarowski