Finlandia

Aalto University

W moim przypadku wybór Aalto był raczej spontaniczny niż przemyślany ale z obecnego punktu widzenia muszę przyznać że był to wybór bardzo dobry. Uniwersytet Aalto to jedna z najlepszych uczeni w Finlandii. Uczenia ta powstała dopiero w 2010 roku z połączenia trzech czołowych fińskich uniwersytetów: Technicznego Uniwersytetu Helsińskiego, Helsińskiej Wyższej Szkoły Handlu oraz Helsińskiego Uniwersytetu Sztuki i Projektowania.

Helsinki Metropolia University of Applied Sciences

Nazywam się Maciej Bajdowski i w 2014 roku dołączyłem do programu Erasmus+. Na kraj mojej wymiany wybrałem Finlandię. Politechnika ma tam podpisaną umowę ze szkołą Helsinki Metropolia University of Applied Sciences.

Tampere University of Applied Sciences

Jeśli chodzi o podstawowe zadawane nam pytanie w Tampere, czyli ‘dlaczego wybrałeś Finlandię?’ to odpowiedź jest całkiem prosta – zawsze w planach na pierwszym miejscu stawiałem Niemcy oraz Skandynawię/kraje północy (trzeba pamiętać, że Finlandia do Skandynawii nie należy). Mój tata całe życie współpracował z mieszkańcami tych krajów, i słyszałem wiele dobrego o tamtejszym systemie nauczania.