Francja

École Centrale de Nante

École Centrale de Nante

"Osobiście obawiałem się decyzji o pojechaniu na wymianę studencką, o wyjechaniu na kilka miesięcy z Polski. Jednakże już po tygodniu w Nantes stwierdziłem, że moje obawy były bezpodstawne. Zdobyłem tam bardzo dużo niesamowitych doświadczeń, poznałem wielu ludzi z całego świata, zmierzyłem się z wieloma nowymi dla mnie sytuacjami." - Jacek

Ecole Centrale Paris

W okresie IX 2014 – II 2015 brałam udział w wymianie studenckiej między Politechniką Warszawską a Ecole Centrale Paris w ramach programu Erasmus +. Było to niesamowite doświadczenie, przygoda życia, które procentuje mi już teraz, i będzie mi zapewne procentować przez długie lata mojego życia. Pobyt na wysoko cenionej, francuskiej uczelni oceniam bardzo pozytywnie.

Ecole Nationale Superieure d’Architecture de Bretagne

Rennes to miasto studenckie, gdzie przez większość roku (bez wakacji) prawie połowa mieszkańców to studenci. W mieście znajdują się dwa Uniwersytety (Rennes 1 i Rennes 2) i 25 uczelni wyższych. ENSAB jest jedną z tych wyższych, samodzielnych, niezrzeszonych w formie Uniwersytetu/Politechniki uczelni. Uczelnia zlokalizowana jest w pobliżu Starówki (10 minut drogi od serca starego miasta –placu Saint Anne) a w jej pobliżu znajdują się przystanki metra, które w dogodny sposób są w stanie ją połączyć z peryferiami miasta.

Université de Pau et de Pays de l'Adour

Moje studia za granicą trwały jeden semestr (sierpień 2014 – styczeń 2015) i odbyły się na Wydziale Nauk Ścisłych i Techniki (Faculté des Sciences et Techniques), w departamencie Biologii na Université de Pau et de Pays de l'Adour (UPPA) w Pau we Francji.