Włochy

UNIGE (Universita Degli Studi di Genova)

Uczelnia: UNIGE (Universita Degli Studi di Genova)

Wydział: Dipartimento di Ingegneria meccanica, energetica, gestionale e dei trasporti (DIME), ALE zajęcia grupy angielskiej nie odbywają się w Genui tylko w Savonie.

Università degli Studi di Roma "La Sapienza"

Uczelnia: Università degli Studi di Roma "La Sapienza"

Wydział: Facoltà di Ingegneria dell'Informazione Informatica e Statistica

Wyjazd w semestrze zimowym 2014

Politechnico di Torino

Politechnico di Torino

"Bardzo duża i najlepiej zorganizowana uczelnia we Włoszech, najlepsza w kraju, czołowa w rankingach w Europie" - Bartek

Politecnico di Milano

Politechnika Mediolańska jest uznawana za jedną z najlepszych uczelni technicznych w Europie. Jeśli ktoś oczekuje poznania nowych rzeczy i uczenia się, z pewnością to dostanie.

Università di Cagliari

Moja przygoda z wymianą studencką Erasmus + zaczęła się we wrześniu 2014r. Trafiłam na słoneczną wyspę Sardynia, a konkretnie do jej stolicy Cagliari. Piękne, klimatyczne, włoskie miasteczko liczące około 160 000 mieszkańców. Na obrzeżach miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko nie ma więc problemów z dotarciem na miejsce, a ceny biletów z Polski są przystępne. 

Universita degli Studi di Firenze

Cały wyjazd oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ był on okazją do poszerzenia swoich horyzontów i umiejętności językowych jak i był okazją do przygody życiowej i możliwością zobaczenia pięknych miejsc oraz poznania nowych ludzi z innych krajów.

Universita di Padova

Padwa była dla mnie idealnym miejscem studiów w ramach programu Erasmus.

Universita degli Studi di Modena Reggio Emilia

Gdy jedzie się do Włoch, trzeba być przygotowanym, że będzie się bardzo dużo zwiedzało, bo i jest co zwiedzać.