9 września br. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów Master of Science Programme in Euro Hydroinformatics and Water Management (EuroAquae+). Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Pawła Popielskiego oraz reprezentantów uczelni partnerskich.
Serdecznie zapraszamy studentów ostatniego roku studiów inżynierskich i magisterskich na prezentację prestiżowego Stypendium Naukowego KAUST. Kierunki dostępne na poziomie magisterskim i doktoranckim: Matematyka stosowana i informatyka, Informatyka, Inżynieria elektryczna i komputerowa, Statystyka.
Informujemy, że w dniach 17 września-4 października 2022 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.
Krajowa Izba Gospodarcza współuczestniczy w projekcie ERASMUS+ Young Trade Ambassadors. Projekt realizowany jest wraz z Partnerami:
Szansa rozwinięcia pomysłu na rozwiązanie technologiczne, możliwość wykonania i zaprezentowania przed ekspertami prototypu własnego urządzenia, wsparcie mentorów, zmierzenie się z wyzwaniami wynikającymi ze zmian klimatycznych czy potwierdzenie, że dziewczęta mogą osiągać sukcesy w naukach ścisłych – to powody, dla których uczennice z Hiszpanii, Włoch, Szwecji i Polski zdecydowały się wziąć udział w konkursie ENHANCE Girls in STEM. Finalistki zachęcają do uczestnictwa w kolejnych edycjach wydarzenia.
Zapraszamy pracowników badawczo-dydaktycznych, badawczych i dydaktycznych oraz doktorantów i studentów PW do udziału w prestiżowym konkursie, którego celem jest promocja wyjątkowych pomysłów naukowych oraz łączenie środowiska akademickiego i przedsiębiorców.
JE Pan Cengiz Kamil Firat, Ambasador Republiki Turcji w Rzeczypospolitej Polskiej, odwiedził Politechnikę Warszawską w dniu 21 czerwca 2022 r. Głównymi tematami spotkania z Rektorem PW, prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, była wymiana studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych z obu krajów oraz możliwości rozszerzenia współpracy o nowe obszary.
ENHANCE Girls in STEM, konkurs konsorcjum ENHANCE adresowany do dziewcząt w wieku 16-19 lat z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji i Polski, został rozstrzygnięty. Celem konkursu jest zachęcanie uczennic do podejmowania studiów na kierunkach ścisłych i technicznych. Zadaniem uczestniczek było przedstawienie w formie krótkich filmów pomysłu na rozwiązywanie środowiskowych problemów lokalnych, które mogą mieć wymiar globalny, takich jak np. nadmierne zużycie surowców naturalnych czy zmiany klimatyczne.
Czworo studentów Politechniki Warszawskiej: Maja Luc, Agnieszka Gados, Rajat Dogra i Tanmay Parshottambhai Engineer, zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Łącznie nagrodzono 6 międzynarodowych zespołów studenckich. Każdy z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości do 35 tys. euro oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym w formie dwudniowego szkolenia na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim lub na Politechnice w Walencji.
Omówienie współpracy Politechniki Warszawskiej ze stowarzyszeniem CESAER, podsumowanie działalności grup roboczych CESAER, w których uczestniczy 9. pracowników naszej uczelni oraz określenie głównych wyzwań w najbliższych latach - to najważniejsze tematy, które zostały poruszone podczas spotkania sekretarza generalnego stowarzyszenia CESAER, Davida Bohmerta, z prorektorami i pracownikami Politechniki Warszawskiej. Wizyta miała miejsce w dniu 31 maja 2022 r.