W imieniu Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe". Wykład wygłosi prof. Marcina Hinza z Munich University of Applied Sciences.
Politechnika w Akwizgranie zaprasza na drugą edycję szkoły letniej ENHANCE “Physics-Informed Machine Learning for Geotechnical Engineering” zorganizowanej w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
W dn. 7 marca 2025 r. odbyła się inauguracja interdyscyplinarnych warsztatów dla studentów z uczelni ENHANCE INCLUSIVE INNOVATION CO-CREATION OF SMART CITY LIVING LABS. Warsztaty zorganizowała Politechnika Warszawska we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym i Politechniką w Akwizgranie. Warsztaty składają się z dwóch części i potrwają trzy miesiące. Pierwsza część odbywa się zdalnie, na drugą - dzięki dofinanzowaniu NAWA - studenci przyjadą do Warszawy 19 maja 2025 r.
Zachęcamy studentów PW do zapoznania się z katalogiem krótkich form kształcenia oraz nowymi ofertami edukacyjnymi przygotowanymi na semestr wiosna-lato 2025 w ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.
Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).
W dn. 25 lutego 2025 r. w gmachu na ul. Rektorskiej 4 w sali “Syriusz” odbyło się spotkanie informacyjne na temat programu Erasmus+.
Zachęcamy studentki i studentów PW do udziału w konkursie Raw Materials Sustainathon (RMS) 2025, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2025 r. w Warszawie. Wydarzenie organizują studenci Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, ETH Zurich, Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, TU Delft i Université Paris Cité.
Do Polski zawitał opracowany na Uniwersytecie Stanforda program mentoringowy dla zespołów naukowych, które mają pomysł na nową terapię, potencjalny lek, szczepionkę, test diagnostyczny lub inny wyrób medyczny. Na jego realizację Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczyło 2,9 mln zł. Nabór pomysłów trwa do 20 marca br.
Zachęcamy doktorantów PW do wzięcia udziału w siódmej edycji konkursu “Mój doktorat w 180 sekund”.
W dn. 11 lutego 2025 r. Politechnikę Warszawską odwiedził Róbert Zsembera, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji, Badań, Rozwoju i Młodzieży Republiki Słowacji wraz z delegacją w składzie: Martin Cimerman, Zastępca Ambasadora Republiki Słowacji w Polsce, Marcel Vysocký, Dyrektor Generalny ds. Szkolnictwa Wyższego, Umiędzynarodowienia i Jakości Edukacji, Michal Káčerík, Dyrektor Generalny ds. Rozwoju Strategicznego i Inwestycji w Obszarze Szkolnictwa Wyższego, Michal Hajtol, Dyrektor Biura Ministra i Sandra Gazareková, Naczelnik Wydziału Współpracy Multilateralnej.