Udział pracowników CWM w International Education Fairs of Türkiye (IEFT)

W dn. od 16-25 marca 2024 r. pracownicy International Students Office z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW - Magdalena Bobryk i Karol Maśluszczak - uczestniczyli w targach International Education Fairs of Türkiye (IEFT) w ramach programu „Study in Poland” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Turcaj - Magda i Karol 18.03.2024

Delegacja Politechniki Warszawskiej - Magdalena Bobryk i Karol Maśluszczak - na stoisku "Study in Poland" podczas targów w Ankarze. Fot. zasoby M. Bobryk.

Oferta studiów anglojęzycznych dla kandydatów zagranicznych została zaprezentowana w trzech największych miastach Turcji: Stambule, Ankarze i Izmirze. Kandydaci z Turcji zainteresowani byli przede wszystkim kierunkami informatycznymi, architekturą oraz ofertą kursów przygotowawczych z języka angielskiego.

W trakcie delegacji pracownicy CWM odwiedzili Ambasadę RP w Ankarze, gdzie spotkali się z Konsulem RP Panem Jarosławem Szkripanem oraz Panem Krzysztofem Dominkiem, Sekretarzem odpowiedzialnym za sprawy polityczne, kulturowe i prasowe, z którymi rozmawiali o kwestiach wizowych, zasadach rekrutacji na PW oraz sposobach dotarcia z ofertą edukacyjną naszej uczelni do kandydatów z Turcji. W trakcie targów w Stambule stoisko polskich uczelni odwiedził Konsul Generalny RP w Stambule Pan Witold Leśniak.

2

Delegacja Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej wraz z przedstawicielką biura Erasmus+ na kampusie Uniwersytetu Boğaziçi w Stambule. Fot. zasoby M. Bobryk.

Nasi delegaci razem z przedstawicielami Szkoły Głównej Handlowej odwiedzili również w Stambule Uniwersytet Boğaziçi w celu omówienia możliwości potencjalnej współpracy w ramach programu Erasmus+; uczestniczyli także w spotkaniu z doradcami zawodowymi w amerykańskiej szkole średniej Robert College, podczas którego zaprezentowali ofertę Politechniki Warszawskiej oraz przedstawili korzyści płynące ze studiowania w Polsce.

3

Delegacja Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej z doradcami zawodowymi w amerykańskiej szkole średniej Robert College. Fot. zasoby M. Bobryk.

Kandydaci z Turcji stanowią jedną z największych grup studentów zagranicznych na PW – aktualnie mamy ponad 130 studentów regularnych, ponad 30 studentów w ramach programu Erasmus+ oraz 4 doktorantów. Ze względu na bezpośrednie połączenia lotnicze oraz brak problemów z uzyskaniem wiz Turcja stanowi niezwykle obiecujący rynek. Mamy nadzieję, że wizyta w Ankarze, Izmirze i Stambule zaowocuje jeszcze większą liczbą studentów zagranicznych z Turcji na PW.