Aktualności

Forum Studentów ENHANCE na PW – 19-21.05.2024

W dn. 19-21 maja 2024 na Politechnice Warszawskiej odbędzie Forum Studentów ENHANCE współorganizowane przez Samorząd Studentów PW. W spotkaniu weźmie udział 20 studentów z 10 uczelni ENHANCE.

Udział przedstawicieli PW w ENHANCE Advisory Assembly Meeting na ETH Zurich

W dn. 25-26 kwietna 2024 r. na Politechnice Federalnej w Zurychu odbyło się pierwsze spotkanie Advisory Assembly projektu ENHANCE+. Grupa Advisory Assembly zbiera się dwa razy w roku a w jego skład wchodzi po jednym przedstawicielu czterech grup statutowych projektu ENHANCE+ (studenci, doktoranci, pracownicy naukowi oraz pracownicy administracyjni) z każdej uczelni członkowskiej. 

Dzień Ukrainy na PW - 6.06.2024 r.

Politechnika Warszawska organizuje Dzień Ukrainy. Jest to wydarzenie w ramach ENHANCE Task Force Ukraine - jednej z inicjatyw konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE, do którego należy nasza Uczelnia. PW jest liderem tych działań w konsorcjum. Dzień Ukrainy organizujemy we współpracy z Universitat Politècnica de València z udziałem politechnik z Kijowa i Lwowa. Wydarzenie jest współfinansowane z programu NAWA “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie”  

Dzień Turcji na PW - 21.05.2024 r.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Turecki na PW organizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej - Biuro Studentów Zagranicznych. Wydarzenie jest współorganizowane przez Ambasadę Turcji w Warszawie oraz studentów z Turcji.

Międzynarodowy zespół projektu ENHANCERIA z wizytą na PW

W dn. 6-7 maja 2024 r. na ul. Rektorskiej 4 oraz w laboratoriach badawczych Politechnika Warszawska zorganizowała dwudniowe spotkanie w formacie Walk & Talk oraz warsztaty robocze członków dwóch pakietów projektu ENHANCERIA (WP3: Badania transdyscyplinarne na rzecz zrównoważonego rozwoju - szczegóły TUTAJ - oraz WP6: Infrastruktura badawcza - szczegóły TUTAJ). Celem projektu ENHANCERIA jest rozwój współpracy naukowej uczelni konsorcjum ENHANCE. W spotkaniach wzięło udział 19 osób z 7 uczelni ENHANCE (Politechnika w Akwizgranie, Politechnika w Berlinie, Politechnika Warszawska, Politechnika w Walencji, NTNU Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny, Uniwersytet Techniczny w Chalmers, Politechnika w Mediolanie).

PW na liście 10 obiecujących uczelni w Europie dla studentów informatyki i IT z Indii w 2024 r.

Redakcja Higher Education Review umieściła Politechnikę Warszawską na krótkiej liście 10 najbardziej atrakcyjnych i obiecujących dla studentów z Indii w 2024 r. uczelni w Europie posiadających w programie studiów kierunki informatyczne.

5th Polish Conference on Artificial Intelligence (PP-RAI 2024)

W dn. 18-20 kwietnia 2024 r. w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się piąta edycja międzynarodowej konferencji “Polish Conference on Artificial Intelligence”. Wydarzenie zorganizował Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW we współpracy z Polskim Porozumieniem na rzecz Rozwoju Sztucznej Inteligencji - PP-RAI oraz wsparciem ze strony programu IDUB PW (Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza). W konferencji wzięło udział 330 osób.

Podsumowanie webinaru „Mobilność polsko-francuska – oferta dla studentów i naukowców”

Dnia 10 kwietnia 2024 r. Polska Akademia Nauk Stacja Naukowa w Paryżu zorganizowała webinar, podczas którego omówiona została bogata oferta mobilności polsko-francuskiej dla studentów, doktorantów i naukowców.

Prof. Teresa Zielińska nowym prezydentem Heritage Network

W dn. 8-11 kwietnia 2024 r. w Indyjskim Instytucie Technologii Roorkee (IIT Roorkee) odbyło się Walne Zgromadzenie Heritage Network 2024 z udziałem uczelni członkowskich z Europy i Indii. Podczas zgromadzenia wybrano nową przewodniczącą. Została nią prof. dr hab. inż. Teresa Zielińska z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Pełnomocnik Rektora ds. Umiędzynarodowienia Studiów w Zakresie Nauki i Kształcenia Doktorantów.

Podsumowanie programu “Mistrzowie dydaktyki” na PW

W dn. 16 kwietnia 2024 r. w Sali Senatu PW Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało seminarium uczelniane dotyczące wdrożenia nowoczesnych metod dydaktycznych na PW. Nowoczesne metody kształcenia są celem strategicznym w obszarze “Kształcenie” w Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030. W seminarium wzięło udział 90 osób.