Istotną częścią wspólnej oferty edukacyjnej ENHANCE będą mikrokwalifikacje. Ich celem jest uelastycznienie oferty edukacyjnej uczelni konsorcjum. Mikrokwalifikacje to zestaw konkretnych umiejętności potwierdzonych certyfikatem, który poświadcza uzyskanie określonych efektów uczenia się lub kompetencji.
W dn. 22 lutego 2021 r. odbył się zdalny Welcome Meeting – powitanie studentów zagranicznych, którzy będą studiowali na Politechnice Warszawskiej w semestrze letnim na studiach regularnych i w ramach programu Erasmus+. Spotkanie organizował Erasmus Student Network (ESN).
Na studia rozpoczynające się w semestrze letnim Centrum Współpracy Międzynarodowej zrekrutowało ponad 150 studentów zagranicznych. Jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że pandemia COVID-19 nie wpłynęła na spadek zainteresowania studiami na Politechnice Warszawskiej.
W dniu 29 stycznia Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało na platformie MS Teams spotkanie dla uczestników i przyszłych uczestników programu „Mistrzowie dydaktyki”. Program ma na celu podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania nowoczesnych, innowacyjnych metod dydaktycznych, w tym metody tutoringu.
Wniosek złożony przez Centrum Współpracy Międzynarodowej, został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską (Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej w Brukseli), co oznacza, że Politechnika Warszawska otrzymała nową Kartę ECHE na lata 2021-2027.
Konsorcjum ENHANCE uzyskało środki finansowe w wysokości 2 mln euro z programu Horyzont 2020 na działania wspierające „Uniwersytety europejskie” w ramach akcji „Support for the Research and Innovation Dimension of European Universities”.
Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.
Dr inż. Tomasz Pietrzak otrzymał certyfikat "Mistrza Dydaktyki" dzięki udziałowi w projekcie prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w którym Politechnika Warszawska uczestniczy w od stycznia 2020 r.
W jaki sposób pandemia zintensyfikowała trendy i transformacje w społeczeństwie, badaniach naukowych i kształceniu? Którym wyzwaniom łatwiej sprostać działając w konsorcjum? Jak będą wyglądały badania, kształcenie i praca administracji uczelni po pandemii? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy zdalnej konferencji otwarcia konsorcjum ENHANCE, która odbyła się 12 marca 2021 r.
W dniach 18-20 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska była współorganizatorem pierwszej konferencji online „CESAER Professional Week”. Jej głównym organizatorem było stowarzyszenie CESAER, którego nasza Uczelnia jest członkiem od 2005 r.