Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2020-21. Nabór wniosków trwa od 1 listopada 2019 r. do 1 lutego 2020 r.
W dniach 21-25 października 2019 r. Patrycja Kluź i Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach w uczelniach partnerskich PW w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań ze studentami zainteresowanymi studiami w Polsce oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW z Chin.
W dniu 18 pażdziernika 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele China Scholarship Council (CSC) z Chin. Wsród delegatów znaleźli się: pan Wang Shenggang, Deputy Secretary General, pan Sun Xiaomeng, Deputy Director, Division of International Students Affairs oraz pani Guo Danqing, Deputy Director, Division of Partnership Projects.
18 października 2019 r. odbyła się piąta edycja konferencji „Direct to Internationalization”, organizowanej przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA. Tegoroczna edycja dotyczyła tematyki związanej z finansowaniem i korzyściami dla uczelni wynikającymi z zapraszania zagranicznych studentów i stypendystów NAWA w świetle ustawy 2.0. Na spotkaniu naszą uczelnię reprezentowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej: Zenoviya Shits, Sylwia Staniaszko, Karol Maśluszczak i Jacek Wołowiec.
PROM PW 2 - Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu, którzy będą mogli skorzystać z możliwości udziału w krótkich formach kształcenia tj. trwających od 5 do 30 dni o międzynarodowym charakterze.
W dniach 16-18 października 2019 r. przedstawiciele 86 czołowych uniwersytetów naukowo-technicznych (S&T) z 33 krajów na czterech kontynentach zgromadzili się w Saclay pod Paryżem na wspólnym spotkaniu stowarzyszeń CESAER i T.I.M.E. Głównym tematem było nowatorskie podejście do edukacji, konieczne do sprostania przez uczelnie techniczne wyzwaniom społecznym XXI wieku, takim jak zmiany klimatu oraz zapewnienie zdrowia, dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli.
W dniach 24 – 28.09.2019 r. przedstawicielki Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Małgorzata Musińska i Dominika Frąk-Dudzińska przebywały w Helsinkach, gdzie wzięły udział w 31. Dorocznej Konferencji EAIE – European Association for International Education.
10 października 2019 r. odbył się spacer po Starym Mieście z nowymi studentami międzynarodowymi. Reprezentanci International Students Office, Jacek Wołowiec i Karol Maśluszczak, spotkali się ze studentami przed wejściem do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej i udali się pod kolumnę Zygmunta, gdzie grupę przejęła pani przewodnik z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy (Klub Organizatorów Ruchu Turystycznego).
5 października 2019 r. odbył się kilkugodzinny cykl prezentacji przygotowany specjalnie dla nowych studentów międzynarodowych, którzy rozpoczęli studia w październiku. Spotkanie prowadzili reprezentanci International Students Office, Panowie Jacek Wołowiec i Karol Maśluszczak. W spotkaniu wzięło udział około 50 studentów.
4 października 2019 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyło się tzw. Welcome Meeting, powitanie studentów międzynarodowych, którzy będą studiowali na Politechnice Warszawskiej w semestrze zimowym, zarówno w ramach programu Erasmus+, jak i na studiach regularnych. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 studentów. Spotkanie odbyło się pod patronatem Uczelni i organizacji Erasmus Student Network (ESN).