Delegacja PW na ENHANCE+ Kick-Off na Politechnice w Berlinie

Ponad 130 przedstawicieli dziesięciu uczelni partnerskich ENHANCE+ (zob. FILM) spotkało się w Berlinie w dn. 22-23 lutego 2024 r., aby oficjalnie zainaugurować nową fazę projektu. Jest on kontynuacją działań zrealizowanych przez Politechnikę Warszawską i uczelnie partnerskie w projekcie ENHANCE w latach 2020-2023. Czas realizacji ENHANCE+ obejmuje lata 2023-2027.

Nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Junior Research Award 2025-26, Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-26, Graduate Student Award 2025-26, Senior Award 2025-26 i STEM Impact Award 2024-25 oraz nowość (!) – Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-26.

Zaproszenie na spotkanie “How can biotechnology contribute to convert carbon and make our world greener?” - 7.03.2024 r.

W dn. 7 marca 2024 r. odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe”. Gośćmi będą Prof. Dr. Ir. Largus Angenent oraz prof. dr hab. inż. Piotr Oleśkowicz-Popiel, którzy rozmawiać będą na temat: „How can biotechnology contribute to convert carbon and make our world greener?”.

KOREA - Oferty stypendialne - DEADLINE 15.03.2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendium Korea University Graduate School, Seul - SK Scholarship Program.

ENHANCE Conversations na Politechnice w Berlinie

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tegorocznego spotkania ENHANCE Conversations na Politechnice w Belinie, które odbyło się 23 lutego 2024 r.

Udział pracowników CWM w szkoleniu z zakresu legalizacji pobytu zagranicznych naukowców oraz studentów w Polsce

W dn. 13 lutego 2024 r. pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej PW - Magdalena Bobryk, Katarzyna Dyrka, Karol Maśluszczak, Marzena Pobojewska, Zenoviya Shits oraz Marta Szajnowska-Ksit, z-ca Dyrektora CWM - wzięli udział w szkoleniu z zakresu legalizacji pobytu zagranicznych naukowców oraz studentów w Polsce zorganizowanym na SGGW. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Wydziału ds. Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Spotkanie dla studentów PW zainteresowanych programem Erasmus+

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2024 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Budynku Rektorska 4, aula 1.01.

Stypendia Universitas Indonesia UI GREAT dla studentów zagranicznych w 2024 r.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą oferty stypendiów Universitas Indonesia UI GREAT dla studentów zagranicznych.

Program stypendialny DAAD - “ERA Fellowships - Green Hydrogen”

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza studentów i doktorantów oraz młodych pracowników naukowych do udziału w programie stypendialnym "ERA Fellowships - Green Hydrogen". Program przeznaczony jest dla osób zajmujących się zielonym wodorem.