Targi edukacyjne Polish Education Fair w Jakarcie

Między 19 i 25 września 2017, reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pan Karol Maśluszczak, uczestniczył w konferencji i targach edukacyjnych Polish Education Fair w Jakarcie.

Nowe godziny otwarcia biura programu Erasmus+

Informujemy, że z dniem 4 września 2017 r. ulegają zmianie godziny otwarcia Uczelnianej Agencji Programów Edukacyjnych - biura programu Erasmus + na PW.

Wizyta przedstawicielki Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w PW

12 lipca 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła Pani Svitlana Sivitska, Vice-Rektor z Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego im. Jurija Kondratiuka (Ukraina).

Narada programowa (2017) uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland"

4 lipca 2017 r. w Centrum Nauki i Biznesu Politechniki Opolskiej odbyła się narada programowa uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”.

Wizyta delegacji Shanghai Academy of Social Sciences w PW

W dniu 28 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Shanghai Academy of Social Sciences z Chin.

Wizyta delegacji Beijing Institute of Technology w PW

W dniu 19 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedził Rektor Beijing Institute of Technology prof. Haiyan Hu wraz z delegacją.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Wiedeń, czerwiec 2017 r.

9 czerwca 2017 r. w Wiedniu miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Technische Universität Wien.

Relacja ze spotkania zamykającego projekt INTERWEAVE

W dniach 22-24 maja 2017 R. w Estonii odbyło się spotkanie zamykające program  INTERWEAVE, który realizowany był w ramach programu Erasmus Mundus Partnership Asia-Europe. Politechnikę Warszawską reprezentowała p. Patrycja Kluź z Centrum Współpracy Międzynarodowej, która koordynowała program w PW od 2014 roku.

Wizyta prof. Tzou Hornsen z Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, Chiny.

W ramach programu Erasmus+ KA107 (współpraca z krajami partnerskimi - spoza UE) na Politechnikę Warszawską przyjechał z wykładami prof. Tzou Hornsen. Prof. Hornsen jest pracownikiem jednej z uczelni partnerskiej PW z Chin – NUAA (która ma wysoką pozycję w rankingach uczelni technicznych w Chinach, szczególnie w swojej dziedzinie) i posiada bogaty dorobek naukowy.

Stypendium na naukę języka chińskiego

Chongqing University of Technology (Chiny) oferuje stypendium dla 2 studentów PW na roczną naukę języka chińskiego.