Wizyta Beijing Institute of Technology na Politechnice Warszawskiej

15 grudnia br. delegacja Beijing Institute of Technology złożyła wizytę na Politechnice Warszawskiej, aby omówić możliwość rozszerzenia współpracy między uczelniami. Delegacja BIT została oficjalnie przyjęta przez Prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki.

Generalne Spotkanie ATHENS – Paryż 2016

9 grudnia 2016 r. w Paryżu miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Mines ParisTech – uczelnię koordynującą Program.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne na Ukrainie

W dniach 10-12 listopada br. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowali naszą Uczelnię na targach edukacyjnych w Charkowie oraz na targach edukacyjnych Połtawski Abiturient w Połtawie, po raz pierwszy na wspólnym stoisku „Study in Poland”.

Dni Campus France w Polsce-Studia we Francji

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France, we współpracy z polskimi uczelniami oraz siecią Alliances Françaises w Polsce zapraszają na « Dni Campus France w Polsce- Studia we Francji », które zorganizowane zostaną od 16 listopada do 8 grudnia 2016 roku w Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Toruniu, Łodzi i Wrocławiu.

Spotkanie informacyjne Erasmus+

Wszystkich zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne 5 grudnia.

Opowiemy o samym programie, procedurach i niezbędnych formalnościach, ale przede wszystkim mamy nadzieję, że zachęcimy Was do wyjazdu!

Czekamy na Was!

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych w Indonezji

CWM na targach edukacyjnych w Indonezji

W dniach od 31.10 do 09.11.2016 roku przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW (mgr Dominika Frąk – Dudzińska oraz mgr Małgorzata Musińska ) reprezentowali naszą Uczelnię na Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego (European Higher Education Fair - EHEF) w Indonezji.

7th GIST-European Universities Joint Workshop na Politechnice Warszawskiej

W dniach 8-9 listopada br. Politechnika Warszawska była gospodarzem siódmego warsztatu naukowego współorganizowanego przez Gwangju Institute of Science and Technology (Korea Płd.) oraz jej europejskich partnerów.

Rekrutacja na stypendium rządowe w Izraelu

Gorąco zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników naukowych do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu. Rekrutacja na stypendium rządowe do Izraela na rok akademicki 2017/2018 dostępne dla studentów, doktorantów i młodych naukowców z polskich uczelni została przedłużona do 30 listopada 2016 r.

Wyjazd do Arabii Saudyjskiej dla studentek Politechniki Warszawskiej

Prince Sultan University - College for Women zaprasza wszystkie chętne studentki na spędzenie tygodnia w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie. ("Trip to Saudi Arabia - experience the modern&traditional lifestyle"). W ramach "cultural visit" poznacie kulturę tego kraju, uczelnie, okoliczne muzea oraz piękno pustyni.

Tragi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich

27 października br. w Auli Głównej Gmachu Głównego odbyły się coroczne Tragi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich organizowane przez Komisję Zagraniczną SSPW wraz z : ESN, ESTIEM, IAESTE, BEST i Centrum Współpracy Międzynarodowej.