Udział pracowników Politechniki Kijowskiej i Lwowskiej w stażu w SJO na PW

W dniach 20-24 listopada 2023 r. Olga Demydenko, Prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Lingwistyki Stosowanej Politechniki Kijowskiej oraz Oleksandra Stepaniuk z Biura Współpracy Zagranicznej Politechniki Lwowskiej odbyły staż w Studium Języków Obcych PW w ramach programu NAWA “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie”.

Stoją od lewej Anna Król, Oleksandra Stepaniuk, Dorota Chromińska, Nataliya Hots, Olga Demydenko, Lucyna Skwarko

Stoją od lewej: Anna Król (SJO), Oleksandra Stepaniuk (Politechnika Lwowska), Dorota Chromińska (SJO).
Siedzą od lewej: Nataliya Hots (Politechnika Lwowska), Olga Demydenko (Politechnika Kijowska), Lucyna Skwarko (Dyrektor SJO PW). Fot. SJO.

Staż był koordynowany przez Dorotę Chromińską z SJO. Podczas wizyty odbyło się wiele spotkań z pracownikami SJO oraz CWM-u podsumowujących dotychczasowe działania SJO w ramach programu NAWA “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie”. Te działania to: klub dyskusyjny języka polskiego, intensywny kurs języka angielskiego akademickiego dla doktorantek, tandemy językowe oraz wizyty studyjne.

1

Siedzą od lewej: Agnieszka Bursztyńska (CWM, Biuro Erasmus+),  Nataliya Hots (Politechnika Lwowoska), Olga Demydenko (Politechnika Kijowska), Grzegorz Robak (Dyrektor CWM). Fot. Piotr Szczepański.

Uczestniczki stażu wzięły również udział w zajęciach prowadzonych w SJO, wymieniły się doświadczeniami z lektorami oraz nawiązały nowe kontakty.

Wizyta stanowiła również doskonałą okazję do omówienia dalszych działań, które mogłyby zostać podjęte w ramach współpracy SJO z Politechniką Lwowską i Kijowską.