W dn. 17 czerwca 2026 r. Politechnika Warszawska gościła 15 osobową delegację Federacji Indyjskich Izb Handlu i Przemysłu (FICCI – Federation of Indian Chambers of Commerce and Industry), jednej z najważniejszych organizacji reprezentujących środowisko gospodarcze i przemysłowe Indii.
Interesujesz się zrównoważoną mobilnością, transportem miejskim i przyszłością miast? Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów zagranicznych oraz doktorantów do udziału w Summer Mobility School 2026: Sustainable Urban Mobility Planning (SUMP).
W dn. 8-11 czerwca 2026 r. w Warszawie spotkali się eksperci ds. różnorodności, praktycy oraz studentki i studenci z uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE, do którego należy PW. Uczestnicy zgromadzili się na dorocznym ENHANCE Diversity Office Meeting – wydarzeniu poświęconym przekuwaniu idei inkluzywności w konkretne działania realizowane w ramach całego konsorcjum. Gospodarzem tegorocznej edycji była Politechnika Warszawska, prace organizacyjne po stronie PW koordynował dr Grzegorz Ganczewski, Kierownik projektu ENHANCE+ w Centrum Projektów Rozwojowych (CPR) wraz z zespołem CPR - Moniką Żelaźik, Anetą Nowakowską, Katarzyną Krawczyk i Angeliką Chrzanowską.
W dn. 22 czerwca 2026 r. w gmachu na ul. Rektorskiej 4 odbyła się inauguracja części stacjonarnej szkoły letniej ENHANCE ‘Summer School in Data Literacy: students' drop-out’, którą zorganizowała Politechnika Warszawska we współpracy z Politechniką w Walencji i Politechniką w Mediolanie. Dzięki dofinansowaniu NAWA w szkole letniej uczestniczy 25 studentów z 7 uczelni ENHANCE.
W dn. 15 czerwca w sali 206 w Gmachu Głównym PW Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało spotkanie z absolwentami zagranicznymi naszej uczelni w związku z obchodami 200-lecia Politechniki Warszawskiej. Było to wydarzenie towarzyszące Zjazdowi Absolwentów Politechniki Warszawskiej. Inicjatorem spotkania był Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej. Wzięło w nim udział 7 zagranicznych absolwentów Politechniki Warszawskiej.
W dn. 18-19 czerwca 2026 r. Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej wziął udział w IV Forum Administracji Akademickiej, zorganizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Stowarzyszenie Forum Administracji Akademickiej.
