Kanał dyskusyjny na temat transdyscyplinarności

W ramach projektu ENHANCERIA został udostępniony kanał dyskusyjny na temat badań transdyscyplinarnych w uczelniach.

Zaproszenie na RWU Staff Training Week

Uniwersytet Nauk Stosowanych Ravensburg-Weingarten (RWU) obchodzi w 2024 roku 60. rocznicę powstania. Jednym z elementów obchodów jest RWU Staff Training Week, który odbędzie się w dniach od 18 do 22 listopada 2024 roku. Podczas wydarzenia uczestnicy przyjrzą się obecnym i przyszłym wyzwaniom w szkolnictwie wyższym.

Rekrutacja do programu ATHENS - Sesja Listopad 2024 - DEADLINE 13.09.2024

Zapraszamy studentów Politechniki Warszawskiej do zgłaszania się do programu ATHENS. Program trwa tydzień i jest prowadzony na 15 politechnikach w całej Europie. Składa się z 5-dniowego kursu specjalistycznego (30 godzin) i części kulturalnej. Można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Udział w programie ATHENS jest bezpłatny. Koszty utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie.

Wizyta na Wzgórzach Wuleckich i Politechnice Lwowskiej

W dn. 4 lipca 2024 r. Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, wziął udział w uroczystości upamiętniającej profesorów lwowskich rozstrzelanych przez nazistów w dn. 4 lipca 1941 r. Złożył wieniec w imieniu władz Politechniki Warszawskiej. Uroczystość odbyła się we Lwowie na Wzgórzach Wuleckich. Wizyta była również okazją do rozmów o współpracy dwustronnej z prof. Natalią Hots, Dyrektor Centrum Edukacji Międzynarodowej na Politechnice Lwowskiej.

Welcome Point na Politechnice Warszawskiej

Na naszej Uczelni powstała jednostka, która zapewnia obsługę zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników oraz gości. To ważny punkt w realizacji strategii umiędzynarodowienia PW.

Nabór mentorów do programu mentoringowego ENHANCE

Trwa nabór mentorów do programu mentoringowego ENHANCE, koordynowanego przez Politechnikę Warszawską.

Kurs projektowy języka włoskiego dla studentów Politechniki Warszawskiej

W semestrze letnim 2023/2024 Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki w Mediolanie, zorganizowało kurs projektowy języka włoskiego dla studentów Politechniki Warszawskiej „Włoski z Architekturą/Projekty Współczesnej Architektury Mediolanu”. Program kursu został opracowany przez Magdę Turowską i poprzedzony wizytą studyjną na Politechnice w Mediolanie, należącej do konsorcjum ENHANCE.

Inauguracja III edycji szkoły letniej “Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024”na PW

W dn. 1 lipca 2024 rozpoczęła się III edycja międzynarodowej szkoły letniej ENHANCE "Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024', którą organizuje Politechnika Warszawska we współpracy z Politechniką w Walencji (UPV) i Politechniką w Akwizgranie (RWTH Aachen). Dzięki wykładom zaproszonych gości, dyskusjom grupowym oraz zajęciom praktycznym z projektowania, prototypowania i testowania swoich pomysłów uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę oraz umiejętności w zakresie problematyki związanej ze zmianami klimatu.

Szkoła letnia Infineon w Austrii - DEADLINE 19 sierpnia 2024 r.

Tegoroczna szkoła letnia, którą organizuje firma Infineon, koncentruje się na "Wzmacnianiu zrównoważonej przyszłości dzięki technologii Si MOSFET!". Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-20 września 2024 r. w siedzibie firmy w Villach w Austrii. 40 wybranych studentów będzie miało wyjątkową okazję wziąć udział w tygodniowych wykładach i zajęciach praktycznych prowadzonych przez profesorów i ekspertów.

Podsumowanie projektu Trzy Politechniki

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami współpracy studentów i studentek trzech Politechnik: Politechniki Lwowskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej w ramach międzynarodowego projektu The Three Technical Universities’ Intercultural Project realizowanego w semestrze letnim w roku akademickim 2023/2024.