Aktualności

Ruszyły zapisy na warsztaty "Intercultural Basic Qualification" dla studentów ENHANCE

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni konsorcjum ENHANCE na warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z komunikacją międzykulturową (intercultural communication) w pracy zespołowej, projektach interdyscyplinarnych i na wyjazdach zagranicznych.

ATHENS - rejestracja na sesję Marzec 2023

Informujemy, że w dniach 19 - 31 stycznia 2023 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society"

Już 6 marca 2023 r. w Berlinie rozpocznie się szkoła zimowa "Gender and Diversity in Science, Technology and Society", którą organizuje Politechnika w Berline oraz Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Płcią (ZFIG) we współpracy z uczelniami konsorcjum ENHANCE w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy 2023

Już 6 lutego 2023 r. w Warszawie rozpocznie się szkoła zimowa DATA LITERACY ENHANCE WINTER SCHOOL. Wydarzenie organizuje Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie (TUB) oraz Politechniką w Walencji (UPV).

Politechnika Warszawska z dofinansowaniem NAWA na współpracę akademicką z Ukrainą

W dn. 20 grudnia 2022 r. w siedzibie Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk podpisał umowę z Narodową Agencją Współpracy Akademickiej. Finansowanie NAWA jest przeznaczone na rozwój współpracy akademickiej z uczelniami ukraińskimi.

Trzecia edycja programu mentoringowego ENHANCE

Trwa trzecia edycja programu mentoringowego ENHANCE, koordynowanego przez Politechnikę Warszawską.

Stypendium Rządu Chińskiego w Uniwersytecie Jiaotong w Pekinie

Zachęcamy studentów i doktorantów PW do wzięcia udziału w programie stypendialnym Beijing Jiaotong University Chinese Government Scholarship High Level Graduate Program 2023.

SAY HELLO TO POLAND

15 listopada 2022 odbyło się spotkanie "Say Hello to Poland", które zorganizował zespół Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej w ramach projektu tandemów językowych ENHANCE.

Sesja Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 12-19 listopada 2022 r. odbyła się sesja Programu ATHENS. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie stacjonarnej.

Baza ofert pracy w start-upach konsorcjum ENHANCE

W ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, Politechnika w Akwizgranie (RWTH Aachen) stworzyła bazę danych, która zawiera oferty pracy w start-upach związanych z uczelniami konsorcjum