Marcowa sesja Programu ATHENS na Politechnice Warszawskiej

W dn. 18 marca 2024 r. w Audytorium Centralnym na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych odbyła się inauguracja sesji wiosennej Programu ATHENS. Zajęcia potrwają do 23 marca 2024 r.

Stypendia DAAD na podróże grupowe do Niemiec - DEADLINE 1.05.2024

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst - DAAD) zaprasza do zapoznania się z ofertą stypendialną na podróże grupowe do Niemiec.

Udział Dyrektora CWM w konferencji “Partnerships between European and Ukrainian Universities” w Strasburgu

W dn. 13 marca 2024 r. odbyła się w Strasburgu konferencja “Partnerships between European and Ukrainian Universities” zorganizowana pod patronatem i z udziałem wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kopacz przez Uniwersytet w Strasburgu i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przemówienie otwierające wygłosili: wiceminister edukacji i nauki Ukrainy prof. Mykhailo Vynnytskyi, Rektor Uniwersytetu w Strasburgu i przewodniczący konsorcjum EPICUR prof. Michel Deneken, oraz Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska.

Zaproszenie na szkolenie ENHANCE “Inclusive Communication” - Online Training - 16.04.2024

Zachęcamy do skorzystania z nowej oferty szkoleniowej przygotowanej w ramach konsorcjum ENHANCE (zob. FILM): “Inclusive Communication” - Online Training. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników naukowych, technicznych oraz administracyjnych.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z trzecią edycją programu stypendialnego dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

"Go and Grow Masterclasses" dla studentów PW - 11 i 13 marca 2024 r.

W imieniu organizatorów warsztatów "Go and Grow Masterclasses" - OUVC - Venture Capital & Venture Studio, Accelpoint, Insane Business Ideas, Rivne IT Cluster - zapraszamy studentów PW na międzynarodowe warsztaty online na temat startupów i innowacji. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji w ramach Grantów Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Zaproszenie na warsztat “Anti-bias lunch break” w ramach ENHANCE

Cieszymy się, że kwestia przeciwdziałania uprzedzeniom angażuje coraz więcej osób ze społeczności ENHANCE. Dotychczas odbyło się 10 spotkań, w których łącznie wzięło udział ponad 250 uczestników. Szkolenie trwa tylko 60 minut i można w nim wziąć udział np. podczas lunchu. Do wyboru są następujące terminy: 14 marca oraz 11 kwietnia 2024 r.

DIALOGI EUROPEJSKIE - zaproszenie na spotkanie

W dniach 11 i 12 marca 2024 r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja cyklu zainicjowanego przez Instytut Francuski pt. "Dialogi europejskie"

Delegacja PW na ENHANCE+ Kick-Off na Politechnice w Berlinie

Ponad 130 przedstawicieli dziesięciu uczelni partnerskich ENHANCE+ (zob. FILM) spotkało się w Berlinie w dn. 22-23 lutego 2024 r., aby oficjalnie zainaugurować nową fazę projektu. Jest on kontynuacją działań zrealizowanych przez Politechnikę Warszawską i uczelnie partnerskie w projekcie ENHANCE w latach 2020-2023. Czas realizacji ENHANCE+ obejmuje lata 2023-2027.

Nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Junior Research Award 2025-26, Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-26, Graduate Student Award 2025-26, Senior Award 2025-26 i STEM Impact Award 2024-25 oraz nowość (!) – Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-26.