Best Idea 2021 Competition

Stowarzyszenie CESAER, którego członkiem jest Politechnika Warszawska, rozpoczęło nabór do konkursu Best Idea Competition 2021.

Stypendia na pobyt badawczy we Francji

Oferta skierowana jest do naukowców nie będących obywatelami Francji ze stopniem doktora, pracujących w polskiej instytucji badawczej.

Oferta stypendialna dla naukowców PW

Jedna z uczelni partnerskich PW z Chin, Beijing University of Technology (Pekin), zaprasza pracowników naukowych (post-doctors, researchers) do udziału w programie 2020 International Postdoctoral Program at BJUT (National Program).

Oferta stypendialna DAAD

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) ogłosiła nową ofertę stypendialną na rok akademicki 2021/2022.

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety europejskie”

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Nowe możliwości dla studentów PW

9 lipca 2020 r. Komisja Europejska wyłoniła zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”. Wśród laureatów znalazło się konsorcjum ENHANCE – European Universities of Technology Alliance, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska i 6 innych uczelni.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, jest jednym z beneficjentów konkursu Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. W ciągu najbliższych trzech lat konsorcjum otrzyma 5 mln euro na rozwój współpracy.

Program STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór wniosków w Programie STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich.

Fundacja Kościuszkowska - granty do USA

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w amerykańskich ośrodkach naukowych w roku 2021/2022.

Wyjazdy w ramach Erasmus+ w czasie pandemii

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 33/2020 z dnia 26.05.2020, wszystkie wyjazdy i przyjazdy w ramach programu Erasmus+ zostają zawieszone od dnia 30.05 do odwołania.