Polsko-niemiecka “Sprachcafe”

W semestrze zimowym 2023/2024 odbyły się trzy spotkania w ramach pierwszej edycji polsko-niemieckiej "Sprachcafe" - projektu, który  połączył studentów czterech uczelni technicznych konsorcjum ENHANCE: Politechnik w Akwizgranie, Berlinie, Gdańsku i Warszawie.

Udział pracowników CWM w konferencji “Studenci zagraniczni w Polsce”

W dn. 8-9 lutego 2024 r. w Poznaniu odbyła się siedemnasta edycja konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce". Konferencja została zorganizowana w ramach programu Study in Poland, prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Gospodarzem wydarzenia była Politechnika Poznańska.

Zaproszenie na spotkanie ENHANCE Conversations: Future Skills - 23.02.2024 r.

W imieniu konsorcjum ENHANCE (zob. FILM) zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations. Tegoroczne spotkanie koncentruje się na "umiejętnościach przyszłości" i procesie wyposażania studentów w kompetencje i wartości, które pomogą im radzić sobie z wyzwaniami dzisiejszego i jutrzejszego dnia.

Nowy film promocyjny ENHANCE

Zachęcamy do zapoznania się z nowym filmem promocyjnym konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.

Udział pracowników CWM w XI Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym

W dn. 1 lutego 2024 r. na Stadionie Narodowym odbyło się spotkanie w ramach XI Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Oferta stypendialna Rządu Chińskiego

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą stypendialną Rządu Chińskiego (stypendium na semestr lub rok) promującą  mobilność między Chinami a Europą w sektorze szkolnictwa wyższego.

Konkurs "Mój doktorat w 180 sekund"

Udział dr inż. Anny Rolewicz-Kalińskiej (WIBHiŚ) w seminarium „Together for sustainability: Do we expect too much from science?“ w Ambasadzie Niemiec

W dn. 11 stycznia 2024 r. odbyło się seminarium "Together for sustainability: Do we expect too much from science?" zorganizowane wspólnie przez Ambasadę Niemiec, Ambasadę Francji i Austriackie Forum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie pod patronatem Polskiej Akademii Nauk.

Dr Oksana Polykova-Nestarenko z Politechniki w Walencji z wizytą na PW

W dn. od 3.01.2024 r do 5.02.2024 r. w Studium Języków Obcych PW przebywa z wizytą dydaktyczno-naukową dr Oksana Polykova-Nestarenko z Wydziału Lingwistyki Stosowanej Politechniki w Walencji (UPV) należącej do konsorcjum ENHANCE.

ATHENS - rejestracja na sesję Marzec 2024

Informujemy, że w dn. 16-30 stycznia 2024 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.