Aktualności

Ambasador Indii z wizytą na Politechnice Warszawskiej

Współpraca dydaktyczna i naukowa – to główne tematy poruszone podczas spotkania Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby z Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagmą M. Mallick.

Drzwi otwarte w Ambasadzie Francji 24.09.2022 r.

Drzwi otwarte w Ambasadzie Francji 24.09.2022 r.

24 września br. Ambasada Francji w Warszawie (Ambassade de France en Pologne) organizuje dzień otwarty pod hasłem „Francja otwiera się dla Was – bleu, blanc, rouge”. W godzinach od 11.00 do 18.00 zwiedzający będą mogli odkryć kulisy Ambasady i Rezydencji Francji oraz jej ogrodów, spróbować kuchni francuskiej oraz wziąć udział w licznych koncertach zaproszonych artystów.

Konkurs FALLING WALLS LAB WARSAW 2022 rozstrzygnięty

15 września 2022 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się ogólnopolski finał konkursu FALLING WALLS LAB WARSAW. Organizatorem konkursu była firma 'pro science' przy współudziale Centrum Współpracy Międzynarodowej. Politechnika Warszawska była gospodarzem finału, a jednym z partnerów merytorycznych – konsorcjum ENHANCE.

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów EuroAquae+

9 września br. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów Master of Science Programme in Euro Hydroinformatics and Water Management (EuroAquae+). Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Pawła Popielskiego oraz reprezentantów uczelni partnerskich.

Zaproszenie na wykład: Stypendium Naukowe KAUST Fellowship

Serdecznie zapraszamy studentów ostatniego roku studiów inżynierskich i magisterskich na prezentację prestiżowego Stypendium Naukowego KAUST. Kierunki dostępne na poziomie magisterskim i doktoranckim: Matematyka stosowana i informatyka, Informatyka, Inżynieria elektryczna i komputerowa, Statystyka.

ATHENS - rejestracja na sesję Listopad 2022

Informujemy, że w dniach 17 września-4 października 2022 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Zaproszenie na spotkanie na temat programu Young Trade Ambassadors

Krajowa Izba Gospodarcza współuczestniczy w projekcie ERASMUS+ Young Trade Ambassadors. Projekt realizowany jest wraz z Partnerami:

  • Bursa Chamber of Commerce and Industry (Turcja)
  • Musiad Hessen (Niemcy)
  • Birmingham Chamber of Commerce and Industry (Wielka Brytania)
  • Chamber of Commerce and Industry of Vojvodina (Serbia).

Finalistki ENHANCE Girls in STEM o swojej motywacji do udziału w konkursie

Finalistki ENHANCE Girls in STEM o swojej motywacji do udziału w konkursie

Szansa rozwinięcia pomysłu na rozwiązanie technologiczne, możliwość wykonania i zaprezentowania przed ekspertami prototypu własnego urządzenia, wsparcie mentorów, zmierzenie się z wyzwaniami wynikającymi ze zmian klimatycznych czy potwierdzenie, że dziewczęta mogą osiągać sukcesy w naukach ścisłych – to powody, dla których uczennice z Hiszpanii, Włoch, Szwecji i Polski zdecydowały się wziąć udział w konkursie ENHANCE Girls in STEM. Finalistki zachęcają do uczestnictwa w kolejnych edycjach wydarzenia.

Zaproszenie – międzynarodowy konkurs Falling Walls Lab!

Zaproszenie – międzynarodowy konkurs Falling Walls Lab!

Zapraszamy pracowników badawczo-dydaktycznych, badawczych i dydaktycznych oraz doktorantów i studentów PW do udziału w prestiżowym konkursie, którego celem jest promocja wyjątkowych pomysłów naukowych oraz łączenie środowiska akademickiego i przedsiębiorców.

Ambasador Republiki Turcji odwiedził PW

JE Pan Cengiz Kamil Firat, Ambasador Republiki Turcji w Rzeczypospolitej Polskiej, odwiedził Politechnikę Warszawską w dniu 21 czerwca 2022 r. Głównymi tematami spotkania z Rektorem PW, prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, była wymiana studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych z obu krajów oraz możliwości rozszerzenia współpracy o nowe obszary.