Aktualności

Udział naukowców z Ukrainy w konferencji “Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies” na PW

9 maja 2023 r. w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się Międzynarodowa Konferencja Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW zatytułowana ‘Public Administration Challenges in European Countries - Administration and New Technologies’. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięli w niej udział przedstawiciele różnych środowisk akademickich reprezentujący polskie i zagraniczne uczelnie.

Konkurs ENHANCE SOCIAL MEDIA CHALLENGE II - For a Sustainable and Smart City - DEADLINE 9 czerwca 2023

Zachęcamy studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w drugim konkursie The Social Media Challenge pt. FOR A SUSTAINABLE AND SMART CITY, który organizuje konsorcjum ENHANCE.

Warsztaty dla trenerów mentoringu z uczelni ENHANCE

28 kwietnia 2023 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty dla trenerów mentoringu z uczelni ENHANCE.

SAY HELLO TO UKRAINE

27 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu SAY HELLO TO…, w ramach projektu tandemów językowych ENHANCE. Wydarzenie to zostało przygotowane przez Politechnikę Lwowską i Kijowską, uczelnie partnerskie ENHANCE, oraz koordynowane było przez Dorotę Chromińską, Pełnomocnika  Studium Języków Obcych PW ds. współpracy z ENHANCE i Centrum Współpracy Międzynarodowej.  W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 20 osób z uczelni ENHANCE, głównie z Politechniki Warszawskiej i Gdańskiej, a także z Politechniki z Walencji.

Dzień Indii na Politechnice Warszawskiej

Dnia 26 kwietnia 2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się Dzień Indii zorganizowany przez Centrum Współpracy Międzynarodowej PW przy wsparciu Ambasady Indii w Warszawie oraz studentów ambasadorów PW z Indii: Aksy Fatimy (Wydział EiTI), Siddhartha Murpaniego (Wydział MiNI), Anchity Shetty (Wydział IBHiŚ) oraz Shamsa Timbrekara (Wydział MEiL). Było to kolejne w tym roku wydarzenie z cyklu spotkań National Days. Ich celem jest przedstawienie społeczności naszej uczelni bogatej kultury państw, z których pochodzą zagraniczni studenci PW.

Ruszyły zapisy do II edycji szkoły letniej ENHANCE Students Against Climate Change 2023 na PW - DEADLINE 2 czerwca 2023 r.

4 lipca 2023 r. rozpocznie się II edycja międzynarodowej szkoły letniej 'ENHANCE Students Against Climate Change 2023', którą organizuje Politechnika Warszawska.

Spotkanie informacyjne na temat mikroprogramów dla studentów uczelni ENHANCE - 8 maja 2023 r., godz. 12.15-13.15

Konsorcjum ENHANCE zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie poświęcone mikroprogramom umożliwiającym uzyskanie mikropoświadczeń. Spotkanie odbędzie się online 8 maja 2023 r., godz. 12.15 - 13.15 CET

11. edycja “European Young Engineers Conference (EYEC)” na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW z udziałem uczestniczek z Ukrainy

W dniach 17-19 kwietnia 2023 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW odbyła się konferencja “European Young Engineers Conference (EYEC)”. Zorganizowało ją Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej “Venturi” przy wsparciu organizacyjno-finansowym Wydziału. EYEC jest przeznaczona dla studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktorantów. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięło w niej udział 15 studentek z Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

Wizyta szefowych centrów języków obcych TU Berlin i RWTH Aachen w SJO i CWM PW

W dn. 19-21 kwietnia 2023 r. Studium Języków Obcych i Centrum Współpracy Międzynarodowej odwiedziły dr Petra Pointner, dyrektor Centrum Językowego Politechniki w Akwizgranie (RWTH Aachen) i dr Almut Schön, dyrektor Centrum Języków Nowożytnych Politechniki w Berlinie. Obie niemieckie politechniki są uczelniami partnerskimi PW w konsorcjum ENHANCE. Wizytę zorganizowało Studium Języków Obcych we współpracy z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

THE SOCIAL MEDIA CHALLENGE - wyniki konkursu

18 kwietnia 2023 r. ogłoszono wyniki konkursu “Welcome to my university" - The Social Media Challenge zorganizowanego przez konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.