Czwarty ENHANCE Staff Week w TU Berlin

W dn. 27- 29 września 2022 r.  Politechnika w Berlinie gościła 17 reprezentantów europejskich uczelni technicznych uczestniczących w konsorcjum ENHANCE. Tematem czwartego ENHANCE Staff Week były dobre praktyki w zakresie wspierania rozwoju zawodowego pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Spotkanie Rektorów Politechnik z Kijowa i Warszawy

Prof. Michaił Zgurowski, Rektor Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy – Politechniki Kijowskiej odwiedził naszą Uczelnię, gdzie spotkał się z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą oraz Rektorem PW w latach 2005-2012 prof. Włodzimierzem Kurnikiem.

Ambasador Rwandy odwiedził naszą Uczelnię

Prof. Anastase Shyaka, Ambasador Rwandy w Polsce spotkał się z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą oraz Dziekanem Wydziału Chemicznego prof. Władysławem Wieczorkiem. To była szczególna wizyta, bo Pan Ambasador jest naszym absolwentem.

Ambasador Indii z wizytą na Politechnice Warszawskiej

Współpraca dydaktyczna i naukowa – to główne tematy poruszone podczas spotkania Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby z Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagmą M. Mallick.

Drzwi otwarte w Ambasadzie Francji 24.09.2022 r.

24 września br. Ambasada Francji w Warszawie (Ambassade de France en Pologne) organizuje dzień otwarty pod hasłem „Francja otwiera się dla Was – bleu, blanc, rouge”. W godzinach od 11.00 do 18.00 zwiedzający będą mogli odkryć kulisy Ambasady i Rezydencji Francji oraz jej ogrodów, spróbować kuchni francuskiej oraz wziąć udział w licznych koncertach zaproszonych artystów.

Konkurs FALLING WALLS LAB WARSAW 2022 rozstrzygnięty

15 września 2022 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się ogólnopolski finał konkursu FALLING WALLS LAB WARSAW. Organizatorem konkursu była firma 'pro science' przy współudziale Centrum Współpracy Międzynarodowej. Politechnika Warszawska była gospodarzem finału, a jednym z partnerów merytorycznych – konsorcjum ENHANCE.

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów EuroAquae+

9 września br. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia międzynarodowych studiów Master of Science Programme in Euro Hydroinformatics and Water Management (EuroAquae+). Absolwenci otrzymali dyplomy z rąk Dziekana Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Pawła Popielskiego oraz reprezentantów uczelni partnerskich.

Zaproszenie na wykład: Stypendium Naukowe KAUST Fellowship

Serdecznie zapraszamy studentów ostatniego roku studiów inżynierskich i magisterskich na prezentację prestiżowego Stypendium Naukowego KAUST. Kierunki dostępne na poziomie magisterskim i doktoranckim: Matematyka stosowana i informatyka, Informatyka, Inżynieria elektryczna i komputerowa, Statystyka.

ATHENS - rejestracja na sesję Listopad 2022

Informujemy, że w dniach 17 września-4 października 2022 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Zaproszenie na spotkanie na temat programu Young Trade Ambassadors

Krajowa Izba Gospodarcza współuczestniczy w projekcie ERASMUS+ Young Trade Ambassadors. Projekt realizowany jest wraz z Partnerami:

• Bursa Chamber of Commerce and Industry (Turcja)
  • Musiad Hessen (Niemcy)
  • Birmingham Chamber of Commerce and Industry (Wielka Brytania)
  • Chamber of Commerce and Industry of Vojvodina (Serbia).