ATHENS - rejestracja na sesję Marzec 2022

Informujemy, że w dniach 22 stycznia - 1 lutego 2022 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Spotkanie online Say Hello to Germany

20 grudnia 2021 r. odbyło się pierwsze nieformalne spotkanie online Say Hello to Germany w ramach projektu ENHANCE Tandems. Wydarzenie poprowadziła Liv Jakbczyk, lektor DAAD na Politechnice Warszawskiej, a współorganizatorem była Dorota Chromińska, pełnomocnik tandemów językowych w Studium Języków Obcych PW oraz Joanna Kret, koordynator Tandemów Językowych. W spotkaniu wzięło udział 30 studentów z 7 uczelni ENHANCE, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o Niemczech oraz zintegrować się z osobami ze społeczności ENHANCE Tandem.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2021 r.

W dniu 10.12.2021 r. w Mines ParisTech w Paryżu odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS, które zostało zorganizowane w formule mieszanej. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci. Politechnikę Warszawską reprezentowała Dominika Frąk - Dudzińska, Koordynator Programu ATHENS w PW.

Japan-Europe Master on Advanced Robotics (JEMARO)

The Japan-Europe Master on Advanced Robotics (JEMARO) to 2-letni zintegrowany program (120 ECTS lub 30 japońskich punktów kredytowych), którego celem jest umożliwienie studentom lepszego zrozumienia różnych perspektyw – europejskich i japońskiej - na zagadnienia związane z robotyką i sztuczną inteligencją w powiązaniu ze środowiskiem akademickim i przemysłem.

Grudniowe spotkanie online dla studentów międzynarodowych

Dnia 20 grudnia 2021 r. Biuro Studentów Międzynarodowych przeprowadziło spotkanie online dla studentów zagranicznych dotyczące formalności związanych m.in. z uznawaniem zagranicznych świadectw ukończenia szkoły, ubezpieczeniem NFZ, pracą w Polsce oraz ubieganiem się o kartę tymczasowego pobytu.

Vulcanus in Japan

Program Vulcanus in Japan oferuje studentom z krajów Unii Europejskiej/COSME praktyki w japońskich przedsiębiorstwach.

Vulcanus in Japan

Sesja Programu ATHENS na Politechnice Warszawskiej

W dniach 13-20 listopada 2021 r. odbyła się pierwsza po przerwie wywołanej pandemią sesja Programu ATHENS.

Seminarium DAAD dla studentów i doktorantów z Niemiec i polskich stypendystów DAAD

Przedstawicielstwo DAAD w Warszawie organizuje 7 grudnia 2021 r. seminarium online na temat wzajemnego postrzegania się Niemców i Polaków. Gościem wydarzenia będzie dr Agnieszka Łada, wicedyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt, która przedstawi najnowsze wyniki badania "Barometr Polska-Niemcy 2021".

Relacja z warsztatów Modular training toolkit for students engaged in ENHANCE activities

W dniu 5 listopada 2021 r. Politechnika Warszawska zorganizowała międzynarodowe warsztaty poświęcone stworzeniu modułowego zestawu narzędzi szkoleniowych dla studentów zaangażowanych w działania ENHANCE. Warsztaty były prowadzone w formie zdalnej przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych: WebEx i Miro. W wydarzeniu wzięło udział 13 przedstawicieli sześciu uczelni wchodzących w skład konsorcjum ENHANCE: studentów, naukowców, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych.