Stypendia DAAD - spotkania informacyjne

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza na cykl spotkań informacyjnych online na temat stypendiów do Niemiec.

Language Tandem Kick-Off Meeting

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE. Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

data - poniedziałek, 25 października, 14:00-15:00

Za nami Szkoła Letnia ENHANCE

Dwa tygodnie kreatywnej pracy, 33 studentów ze wszystkich uczelni stowarzyszonych w konsorcjum ENHANCE i wspólny wysiłek podjęty w celu zdefiniowania problemów związanych ze zmianami klimatu – tak można podsumować przedsięwzięcie ENHANCE Summer School on Climate Change zorganizowane przez Politechnikę Warszawską.

ATHENS - rejestracja na sesję Listopad 2021

Informujemy, że w dniach 25 września - 10 października 2021 r. trwa nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Ambasador Pakistanu z wizytą na PW

Współpraca w zakresie wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowych była głównym tematem spotkania z Ambasadorem Pakistanu w Rzeczypospolitej Polskiej Malikiem Muhammadem Farooqem. Ambasador rozmawiał z Rektorem PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, Prorektorem ds. Nauki prof. dr. hab. inż. Mariuszem Malinowskim i Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej Grzegorzem Robakiem.

Zapraszamy uczestników programu Mistrzowie dydaktyki do udziału w seminarium na temat doskonałości dydaktycznej i modelu tutoringu w uczelniach

Wydarzenie organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zostało zaplanowane na 7 września 2021 w godzinach 9:00-12:30 i odbędzie się w pełni w formie zdalnej.

Webinar ma na celu nie tylko zapoznać uczestników z rezultatami projektu Mistrzowie dydaktyki ale również z planami MEiN w zakresie kolejnych projektów dotyczących dydaktyki oraz dobrymi praktykami obecnymi w polskich uczelniach.

Tandemy ENHANCE

Zgłoś się do projektu Tandemy ENHANCE. Ucz się języków obcych w tandemie ze studentami lub pracownikami z 7 europejskich politechnik. Dołącz do międzynarodowej społeczności akademickiej w ramach konsorcjum ENHANCE i nawiąż nowe kontakty.

„Mistrzowie dydaktyki” - kurs zaawansowany

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza nabór na kurs zaawansowany w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki”, który rozpocznie się od października 2021 r.

Summer Survival Guide - wakacje w Polsce z perspektywy studentów międzynarodowych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla studentów międzynarodowych i społeczności PW dotyczące tego, jak można spędzić wakacje w Polsce.