Studenci PW w czterech zwycięskich zespołach w konkursie ENHANCE Challenge

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej: Maja Luc, Agnieszka Gados, Rajat Dogra i Tanmay Parshottambhai Engineer, zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Łącznie nagrodzono 6 międzynarodowych zespołów studenckich. Każdy z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości do 35 tys. euro oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym w formie dwudniowego szkolenia na Norweskim Uniwersytecie Naukowo-Technicznym w Trondheim lub na Politechnice w Walencji.

Sekretarz generalny stowarzyszenia CESAER odwiedził PW

Omówienie współpracy Politechniki Warszawskiej ze stowarzyszeniem CESAER, podsumowanie działalności grup roboczych CESAER, w których uczestniczy 9. pracowników naszej uczelni oraz określenie głównych wyzwań w najbliższych latach - to najważniejsze tematy, które zostały poruszone podczas spotkania sekretarza generalnego stowarzyszenia CESAER, Davida Bohmerta, z prorektorami i pracownikami Politechniki Warszawskiej. Wizyta miała miejsce w dniu  31 maja 2022 r.

Już za tydzień finał konkursu ENHANCE GIRLS IN STEM

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 14 uczennic szkół średnich z Hiszpanii, Włoch, Szwecji i Polski. Finał ENHANCE Girls in STEM odbędzie się w dniu 7 czerwca 2022 r. w Warszawie podczas „Women in Tech Summit 2022” – największego w Europie wydarzenia dla kobiet w obszarze informatyki, technologii i nauk ścisłych.

Zaproszenie - Międzynarodowe Szkoły Letnie Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy zagranicznych studentów do wzięcia udziału w Międzynarodowych Szkołach Letnich PW.

ENHANCE Staff Weeks w Göteborgu

W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Chalmersa w Göteborgu i Politechnika Warszawska zorganizowały ENHANCE Staff Weeks, które odbyły się na Uniwersytecie Chalmersa.

Kurs „Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering” na RWTH Aachen

RWTH Aachen – uczelnia partnerska z konsorcjum ENHANCE – zaprasza studentów studiów magisterskich PW z zakresu inżynierii, geofizyki, informatyki i matematyki stosowanej do udziału w kursie "Physics Informed Machine Learning Applications to Geotechnical Engineering" przygotowanym w ramach inicjatywy ENHANCE Blended Intensive Programme.

Umowa o współpracy z Technische Universität Berlin

Podczas spotkania Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego ENHANCE na PW miało miejsce podpisanie umowy o przedłużeniu strategicznej współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Technische Universität Berlin.

Politechnika Warszawska gościła Radę Dyrektorów i Komitet Sterujący ENHANCE

W spotkaniu dwóch głównych organów konsorcjum ENHANCE: Rady Dyrektorów i Komitetu Sterującego, które odbyło się na PW w dniach 12-13 maja 2022 r., wzięły udział delegacje wszystkich uczelni ENHANCE pod przewodnictwem rektorów i prorektorów oraz zaproszeni goście. Celem wydarzenia było omówienie strategicznych kierunków rozwoju ENHANCE do roku 2030 w kontekście założeń Strategii dla „Uniwersytetów europejskich” opracowanej przez Komisję Europejską.

Spotkanie rektorów, prorektorów i delegacji ENHANCE na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest gospodarzem spotkania dwóch głównych organów konsorcjum ENHANCE - Board of Directors i Steering Committee - które odbędzie się w dniach 12-13 maja 2022 r. Spotkanie zgromadzi decydentów najwyższego szczebla z 7 uczelni członkowskich konsorcjum i będzie poświęcone omówieniu kierunków strategii rozwoju ENHANCE do roku 2030.

Zaproszenie - konkurs ENHANCE Challenge

Zapraszamy studentów i pracowników administracji Politechniki Warszawskiej do tworzenia zespołów i udziału w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE.