Konsorcjum ENHANCE z finansowaniem 2 mln euro z programu Horyzont 2020

Konsorcjum ENHANCE uzyskało środki finansowe w wysokości 2 mln euro z programu Horyzont 2020 na działania wspierające „Uniwersytety europejskie” w ramach akcji „Support for the Research and Innovation Dimension of European Universities”.

Oferty praktyk i pracy w Career Center na portalu Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów poszukujących praktyk oraz wakacyjnej pracy w interesujących branżach do skorzystania z platformy Career Center na portalu BK PW.

Mistrz Dydaktyki na Wydziale Fizyki PW

Dr inż. Tomasz Pietrzak otrzymał certyfikat "Mistrza Dydaktyki" dzięki udziałowi w projekcie prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w którym Politechnika Warszawska uczestniczy w od stycznia 2020 r.

Konsorcjum ENHANCE o roli nauki i szkolnictwa wyższego po pandemii

W jaki sposób pandemia zintensyfikowała trendy i transformacje w społeczeństwie, badaniach naukowych i kształceniu? Którym wyzwaniom łatwiej sprostać działając w konsorcjum? Jak będą wyglądały badania, kształcenie i praca administracji uczelni po pandemii? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy zdalnej konferencji otwarcia konsorcjum ENHANCE, która odbyła się 12 marca 2021 r.

„CESAER Professional Week” w Politechnice Warszawskiej

W dniach 18-20 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska była współorganizatorem pierwszej konferencji online „CESAER Professional Week”. Jej głównym organizatorem było stowarzyszenie CESAER, którego nasza Uczelnia jest członkiem od 2005 r.

Spotkanie rektorów konsorcjum ENHANCE

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym spotkaniu Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE w projekcie „Uniwersytety europejskie”. Spotkanie odbyło się 11 stycznia 2021 r.

Zaproszenie dla pracowników naukowych PW do aplikowania o wspólne granty z uczelnią z Chin

Jedna z uczelni partnerskich PW z Chin - Beijing University of Technology zaprasza pracowników naukowych do aplikowania o wspólne granty.

Karta Erasmusa dla szkolnictwa wyższego na lata 2021-2027

Politechnika Warszawska nadal będzie realizować program Erasmus+.

Studentki PW w strukturze zarządczej konsorcjum ENHANCE - European University Alliance

Środowisko studentów Politechniki Warszawskiej będzie reprezentowane w organach zarządzających konsorcjum ENHANCE.

Dofinansowanie na umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich PW

Politechnika Warszawska została jednym z 10 beneficjentów prestiżowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”. Program ten, zaplanowany na 3 lata, ma zwiększyć współpracę międzynarodową Szkół Doktorskich PW.