Pierwsze spotkanie rektorów nowych "Uniwersytetów europejskich"

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, wziął udział w pierwszym wspólnym zdalnym spotkaniu rektorów „Uniwersytetów europejskich” wyłonionych w pierwszej i drugiej edycji konkursu z przedstawicielami Komisji Europejskiej i administracji centralnej państw członkowskich. Spotkanie odbyło się 4 listopada 2020 roku.

„Uniwersytety europejskie” – współpraca z partnerami stowarzyszonymi

W konsorcjum ENHANCE złożonym z 7 liczących się politechnik europejskich, w którym znajduje się Politechnika Warszawska, ważną rolę odegra współpraca z partnerami stowarzyszonymi. Zapewnią oni uczelniom tworzącym konsorcjum wsparcie w działaniach w obszarach: „Cyfryzacja i sztuczna inteligencja”, „Zrównoważone miasta i społeczności” i „Klimat”. Partnerzy stowarzyszeni będą pełnili rolę doradczą i wspierali upowszechnianie wyników projektu.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy".

PW w Rankingu Studiów Inżynierskich 2020

17 kierunków studiów prowadzonych na naszej Uczelni zajęło pierwsze miejsce w Rankingu Studiów Inżynierskich opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". W zestawieniu uwzględniono 22 najpopularniejsze kierunki studiów technicznych.

Nowa odsłona programu Erasmus+ na PW

Miło nam poinformować, że działa już nowa strona Erasmus+ na PW.

Oferta stypendialna dla naukowców PW

Jedna z uczelni partnerskich PW z Chin, Beijing University of Technology (Pekin), zaprasza pracowników naukowych (post-doctors, researchers) do udziału w programie 2020 International Postdoctoral Program at BJUT (National Program).

Oferta stypendialna DAAD

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) ogłosiła nową ofertę stypendialną na rok akademicki 2021/2022.

Politechnika Warszawska z bardzo wysoką oceną w konkursie Unii Europejskiej „Uniwersytety europejskie”

Komisja Europejska wyłoniła 24 zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”, którzy w nadchodzących 3 latach otrzymają 5 milionów euro z przeznaczeniem na strategiczny rozwój współpracy.

Nowe możliwości dla studentów PW

9 lipca 2020 r. Komisja Europejska wyłoniła zwycięzców drugiej edycji konkursu „Uniwersytety europejskie”. Wśród laureatów znalazło się konsorcjum ENHANCE – European Universities of Technology Alliance, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska i 6 innych uczelni.

Politechnika Warszawska w gronie Uniwersytetów Europejskich

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, jest jednym z beneficjentów konkursu Komisji Europejskiej „Uniwersytety Europejskie”. W ciągu najbliższych trzech lat konsorcjum otrzyma 5 mln euro na rozwój współpracy.