Aktualności

Wizyta delegacji z National Taiwan University of Science and Technology (Taiwan Tech) w PW, 24 września 2018

W dniu 24 września 2018 r. wizytę w Politechnice Warszawskiej złożyli przedstawiciele National Taiwan University of Science and Technology (https://www-e.ntust.edu.tw): Prof. Meng-Jiy Wang, Dean of International Affairs oraz Prof. Yong-Chie Heng, Senior Advisor to the President of Taiwan Tech. Delegacji towarzyszyła przedstawiciel Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce – Pani Lika Lu.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne EDUEXPOS, Indie, wrzesień 2018

W dniach 31 sierpnia - 10 września 2018 Pan Karol Maśluszczak, delegat Centrum Współpracy Międzynarodowej, uczestniczył w misji edukacyjnej do Indii, współorganizowanej przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA. Głównym celem wizyty w Indiach był udział w międzynarodowych targach edukacyjnych EDUEXPOS, które miały miejsce w terminie 2-8 września 2018, gdzie NAWA przygotowała oficjalne polskie stoisko narodowe w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland” we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi w Nowym Delhi i Bombaju. W trakcie wyjazdu udało się też zorganizować dodatkowe spotkania towarzyszące.

Konferencja EAIE - Genewa, Szwajcaria, wrzesień 2018

W dniach 10 – 14.09.2018 r. przedstawicielki Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej mgr Małgorzata Musińska i mgr Dominika Frąk-Dudzińska przebywały w Genewie, gdzie wzięły udział w 30. Dorocznej Konferencji EAIE – European Association for International Education.

Wizyta Gubernatora prowincji West Nusa Tenggara z Indonezji w PW, 6 września 2018

W dniu 6 września 2018 r. wizytę w Politechnice Warszawskiej złożył pan Zulkefli Mansyah, nowo mianowany Gubernator prowincji West Nusa Tenggara w Indonezji. Towarzyszyła mu małżonka oraz delegacja z Ambasady Republiki Indonezji w składzie: pani Lira Amalia Sucihati Sudradjat, pan Rudy Kurniady i pani Monika Barzyc-Dzienisiewicz. Delegację przyjął Prorektor ds. Nauki, prof. Rajmund Bacewicz oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej, pani Dominika Frąk-Dudzińska, CWM, a także prof. Janusz Frączek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Wizyta przedstawicieli Development Center of the State Council (Chiny) w PW, 18 września 2018

W dniu 18 września 2018 roku Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Development Center of the State Council z Pekinu, Chiny w następującym składzie:  pan Wang Anshun, Vice-President (Minister), pan Gao Shiji, Director-General, Research Institute of Resources and Environment policies, pani Wang Wei, Director-General, Institute of Market Economy, pani Yu Jun, Deputy Director-General, Department of International Cooperation, pan Sun Chenglong, General Office oraz pani Wang Yingyue, Research Assistant, Department of International Cooperation wraz z przedstawicielami Polsko-Chińskiego Forum Współpracy: panem Olgierdem Dziekońskim i panem Bartoszem Michalakiem. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów, Prof. Krzysztof Lewenstein, pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz pani Patrycja Kluź, CWM.

Generalne Spotkanie Koordynatorów Programu ATHENS, czerwiec 2018 r.

8 czerwca 2018 r. w Pradze miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Czech Technical University in Prague.

Oferta stypendialna dla młodych naukowców - wyjazd na staż do Chin

Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security oferuje staże dla młodych naukowców w Chinach.
Poniżej informacje oraz dane kontaktowe bezpośrednio do organizatorów.

Wizyta delegacji z Tianjin University z Chin w PW, 28 maja 2018

W dniu 28 maja 2018 r. PW odwiedzili przedstawiciele Tianjin University. Wśród gości z TJU znaleźli się Prof. Liu Dongzhi, Wiceprezydent, Prof. Zeng Zhoumo, Dziekan Szkoły Instrumentów precyzyjnych i inżynierii optoelektronicznej, Prof. Yang Baochen,  Zastępca Dziekana Wydziału Zarządzania i ekonomii, Prof. Yang Bo, Dyrektor Biura Zarządzania aktywami i wyposażeniem, Prof. Zhang Peng, Zastępca Dyrektora Zasobów ludzkich i pani Yuan Bo, Zastępca Kierownika sekcji wymiany międzynarodowej, Biura Współpracy z Zagranicą. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli TJU w PW.

Wizyta delegacji z Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security z Chin oraz Ambasady Chin w Warszawie w PW, 25 maja 2018

W dniu 25 maja 2018 r. PW odwiedzili przedstawiciele Beijing Municipal Bureau of Human Resources and Social Security oraz Amabasady Chin w Warszawie. Wśród gości znaleźli się pan Xu Xi, dyrektor generalny organizacji, pan Ma Zhaojun, dyrektor biura dyrektora generalnego, pan Zhang Xiaolin, dyrektor departamentu pracy, pani Zhang Zhenhua, dyrektor departamentu ekspertów zagranicznych oraz zatrudnienia obcokrajowców oraz pani Li Xin, dyrektor departamentu ekspertów i spraw podoktoranckich. Ambasadę Chin w Warszawie reprezentowała pani He Juan, dyrektor sekcji edukacji. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów, Prof. Krzysztof Lewenstein, Prof. Teresa Zielińska oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Talented Young Scientist Program, Chiny

Talented Young Scientist Program(TYSP) to program chińskiego rządu, mający na celu promocję wymiany utalentowanych młodych naukowców i badaczy oraz wzmocnienie współpracy między instytutami badawczymi, pracownikami akademickimi, a także przedsiębiorstwami.