Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2018 r.

14 grudnia 2018 r. w Paryżu miało miejsce Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS, zorganizowane przez siedzibie Mines ParisTech – szkoły, która koordynuje Program ATHENS z ramienia ParisTech.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad” oraz udział w misji edukacyjnej na Ukrainie wspólnie z NAWA - listopad 2018 r. (Ukraina)

W dniach 15-17 listopada 2018 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. Odrębne stoisko PW tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia.

Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad-grudzień 2018

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. reprezentantki CWM, Pani Małgorzata Musińska oraz Pani Sylwia Staniaszko, odbyły podróż służbową do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Celem wyjazdu był udział w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs” i promowanie oferty Politechniki wśród potencjalnych kandydatów na studia.

Wyjazd promocyjno-rekrutacyjny, 21-27 października 2018, Chiny

W dniach 21-27 października br. p. Patrycja Kluź i p. Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach
w uczelniach partnerskich PW i szkołach średnich w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań z uczniami i studentami zainteresowanymi studiami w PW oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW
z Chin.

Pierwszy konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2018/1)

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2018/1 dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze.

Spotkanie organizacji CESAER w Bukareszcie, październik 2018

W dniach 16-20 października 2018 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Dominika Frąk – Dudzińska przebywała w Bukareszcie, gdzie wzięła udział w dorocznym spotkaniu organizacji CESAER. Gospodarzem spotkania był University POLITEHNICA of Bucharest, który w tym roku świętuje 200-lecie swego istnienia w połączeniu z setną rocznicą powstania nowoczesnego państwa rumuńskiego.

Wizyta przedstawicieli North China University of Technology (Chiny) w PW, 17 października 2018

W dniu 17 października 2018 roku Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele North China University of Technology z Pekinu, Chiny w następującym składzie:  Prof. Zheng Wentang, Secretary of CPC Committee, Prof. Liu Yongxiang, Director of Financial Affairs Office, Prof. Zhang Mengmeng, Director of Transformation Center of Science and Technology Achievements, pan Wei Jinqiang, Associate Director of Academic Affairs Office oraz pan Zhang Yongjun, Assistant Professor of International School. Była to już druga wizyta tej uczelni w PW, poprzednio przedstawiciele NCUT odwiedzili również Wydział Architektury PW.

PROM PW - Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu

W związku z otrzymaniem przez Politechnikę Warszawską projektu w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza doktorantów i przedstawicieli kadry akademickiej na Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu, którzy będą mogli skorzystać z możliwości udziału w krótkich formach kształcenia tj. trwających od 5 do 30 dni o międzynarodowym charakterze. Seminarium odbędzie się 26 października 2018 r. (piątek) o godzinie 16.15 w sali 306 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

2018 China Higher Education Exhibition, 21 października 2018

Zapraszamy do udziału w Targach Edukacyjnych Uczelni Chińskich. Wydarzenie odbędzie się 21 października 2018 r. na Wydziale Fizyki ul. Koszykowa 75 - rozpoczęcie o godz. 10.00.

Politechnika Warszawska będzie realizować projekt w ramach programu PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska będzie realizowała projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r. Kwota dofinansowania dla PW to prawie 750 000 zł.