Relacja ze spotkania zamykającego projekt INTERWEAVE

W dniach 22-24 maja 2017 R. w Estonii odbyło się spotkanie zamykające program  INTERWEAVE, który realizowany był w ramach programu Erasmus Mundus Partnership Asia-Europe. Politechnikę Warszawską reprezentowała p. Patrycja Kluź z Centrum Współpracy Międzynarodowej, która koordynowała program w PW od 2014 roku.

Wizyta prof. Tzou Hornsen z Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, Chiny.

W ramach programu Erasmus+ KA107 (współpraca z krajami partnerskimi - spoza UE) na Politechnikę Warszawską przyjechał z wykładami prof. Tzou Hornsen. Prof. Hornsen jest pracownikiem jednej z uczelni partnerskiej PW z Chin – NUAA (która ma wysoką pozycję w rankingach uczelni technicznych w Chinach, szczególnie w swojej dziedzinie) i posiada bogaty dorobek naukowy.

Stypendium na naukę języka chińskiego

Chongqing University of Technology (Chiny) oferuje stypendium dla 2 studentów PW na roczną naukę języka chińskiego.

2017 International Students' Cultural Experiencing Program, Chiny

Chongqing Jiaotong University w Chinach zaprasza studentów PW do udziału w 2017 International Students' Cultural Experiencing Program i oferuje stypendia na pobyt.

Relacja ze spotkań promocyjno-rekrutacyjnych - Indonezja, marzec 2017

W dniach 21-31 marca 2017 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej w składzie: mgr Dominika Frąk-Dudzińska i mgr Małgorzata Musińska, przebywała w Indonezji (w miastach Surabaya i Dżakarta). Celem wyjazdu była promocja Politechniki Warszawskiej i naszej oferty studiów anglojęzycznych w szkołach średnich i szkołach wyższych oraz wizyta w uczelni partnerskiej.

Wizyta delegacji Katholieke Universiteit Leuven w PW

W dniu 3 kwietnia 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz przyjął delegację z Katholieke Universiteit Leuven (Belgia). Delegacji przewodniczył prof. Georges Gielen, Vice-Rector of the Group of Science, Engineering and Technology.

Raport z targów - Ukraina, kwiecień 2017

W dniach 5-8 kwietnia 2017 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie.

Raport z targów - Ukraina, marzec 2017

W dniach 24-25 marca 2017 r. przedstawiciel Centrum Współpracy Międzynarodowej  Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych we Lwowie „Higher Education 2017".

Raport z targów - Mongolia, marzec 2017

W dniach 18-19 marca 2017 r. przedstawiciel PW Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ułan Bator na wspólnym stoisku „Study in Poland” wraz z innymi uczelniami z Polski. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Ułan Bator są największym wydarzeniem roku, promującym mongolskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Wizyta delegacji uczelni z Chin w PW, 20 marca 2017 r.

W dniu 20 marca br. PW odwiedzili przedstawiciele uczelni z Chin - reprezentanci 12 uczelni, w tym: Shanghai Tongji University, Beijing Institute of Technology, Beijing University of Technology, Wuhan University of Technology, China University of Geo-Sciences Wuhan, Xi’an Shiyou University i kilku innych.