Udział pracowników CWM w szkoleniu z zakresu legalizacji pobytu zagranicznych naukowców oraz studentów w Polsce

W dn. 13 lutego 2024 r. pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej PW - Magdalena Bobryk, Katarzyna Dyrka, Karol Maśluszczak, Marzena Pobojewska, Zenoviya Shits oraz Marta Szajnowska-Ksit, z-ca Dyrektora CWM - wzięli udział w szkoleniu z zakresu legalizacji pobytu zagranicznych naukowców oraz studentów w Polsce zorganizowanym na SGGW. Szkolenie zostało przeprowadzone przez pracowników Wydziału ds. Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Uczestnicy szkolenia na SGGW. Fot. SGGW.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazją do ugruntowania wiedzy w zakresie legalizacji pobytu i poznania strategii poszczególnych jednostek w kwestii procedowania wniosków, a także do wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych uczelni warszawskich.

W szkoleniu obok przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Politechniki Warszawskiej uczestniczyli pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, Collegium Civitas, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula.