Stypendia rządu francuskiego na pobyty badawcze

Ambasada Francji w Polsce i Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły nabór kandydatów w ramach programów stypendialnych rządu francuskiego przyznawanych na pobyt badawczy 2016 [BGF Pobyt badawczy].

INTERSTUDENT 2015: Ambasadorowie polskich uczelni poszukiwani!

To od ich opinii w dużym stopniu zależy renoma polskich szkół wyższych za granicą. Wybitni i zaangażowani studenci zagraniczni, którzy budują pomosty między kulturami, mają szansę na nagrody w konkursie INTERSTUDENT 2015.

Raport z targów i spotkań - Indonezja, październik-listopad 2015

W dniach 27.10-06.11.2015 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej PW w składzie: mgr Dominika Frąk – Dudzińska i mgr Małgorzata Musińska przebywała w Indonezji. Celem pobytu było uczestnictwo w międzynarodowych targach edukacyjnych European Higher Education Fair (EHEF) 2015 oraz udział w spotkaniach, mających na celu promocję naszej Uczelni i oferty studiów anglojęzycznych, jak również nawiązanie współpracy z uczelniami indonezyjskimi.

Raport z targów - Oman, październik 2015

W dniach 12 - 14 października 2015 reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej Pan Karol Maśluszczak uczestniczył w edukacyjnych targach EDUTRAC organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.

Wizyta przedstawicieli Guangxi Normal University w PW

W dniu 30 października br. Prorektor ds. Studiów, Prof. Krzysztof Lewenstein przyjął przedstawicieli Guangxi Normal University oraz Guangxi Provincial Education Department na Politechnice Warszawskiej. Celem wizyty przedstawicieli uczelni i biura edukacyjnego z Chin było poznanie PW oraz możliwości współpracy.

Raport z targów oraz spotkań rekrutacyjno-promocyjnych - Chiny, październik 2015

W dniach 22-29 października 2015 r. Pani Patrycja Kluź, odpowiedzialna za współpracę z uczelniami chińskimi oraz promocję PW na tamtejszym rynku edukacyjnym, poraz kolejny odwiedziła kilka szkół średnich i uniwersytetów partnerskich w Chinach.

Relacja z targów - Ukraina, październik 2015

W dniach 16-17 października 2015 r. przedstawicielka CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na II międzynarodowych targach edukacyjnych we Lwowie „Autumn Salon HIGHER EDUCATION–2015" organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji.

Raport z targów - Kazachstan, wrzesień 2015

W dniach 27-28 września 2015 r. przedstawicielka CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ałmaty pod patronatem Komisji Europejskiej. Targi odbyły się w siedzibie Al – Farabi Kazakh National University przy wszechstronnym wsparciu gospodarzy uczelni i studentów-wolontariuszy.

Seminarium dotyczące realizacji projektów Erasmus Mundus

W dniu 22 października br. odbyło się o seminarium poświęcone doświadczeniom polskich uczelni w realizacji projektów Erasmus Mundus. W spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Współpracy Międzynarodowej wzięli udział przedstawiciele sześciu polskich uniwersytetów zaangażowanych w realizację projektów wymian Erasmus Mundus.

Wizyta delegacji Universytetu Lizbonskiego, Instituto Superior Tecnico w PW

W dniu 14 października 2015 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Lizbońskiego, z Instituto Superior Técnico pod przewodnictwem Prezydenta prof. Arlindo Oliveira. Ze strony PW w spotkaniu udział wzięli: Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein i Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej – pani Marta Szajnowska-Ksit.