Udział nauczycielek akademickich z Ukrainy w Good Practice Days na PW

W dn. 26-28 czerwaca 2023 r. w Instytucie Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa PW odbyły się warsztaty Good Practice Days. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięło w nich udział 9 nauczycielek akademickich z Ukrainy (z Politechniki Lwowskiej i Politechniki Kijowskiej). Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

Uczestniczki warsztatów przed Gmachem Głównym PW. Fot. Piotr Szczepański.

W poniedziałek uczestniczki warsztatów spotkały się z dr hab. inż. Arturem Rusowiczem, prof. Uczelni, który przedstawił najważniejsze informacje na temat Politechniki oraz Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa. Następnie wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych, które poprowadził dr inż. Andrzej Grzebielec.

Uczestniczki podczas inauguracji warsztatów. Fot. Piotr Szczepański.

Wtorkowe zajęcia rozpoczęły się od wykładu dr hab. inż. Macieja Jaworskiego, prof. Uczelni, który przedstawił różne sposoby magazynowania energii. Po zajęciach wszyscy udali się na wycieczkę po Warszawie.

Trzeci dzień warsztatów upłynął na pracy w laboratoriach Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa, którą kierował dr inż. Andrzej Grzebielec.

Warsztaty zakończyły się spotkaniem ze studentami i organizatorami z Wydziału MEiL oraz podsumowaniem.

Obejrzyj wywiady z uczestniczkami wasztatów:
Marta Martynyak Andrushko.mp4
Yuliia Chernetska.mp4