Warsztaty ENHANCE na PW – 22 czerwca oraz 4 lipca 2023 r.

W dn. 22 czerwca 2023 r. oraz 4 lipca 2023 Politechnika Warszawska zorganizowała dwa międzynarodowe warsztaty w ramach konsorcjum ENHANCE: “Artificial Intelligence in Higher Education” oraz “Learning Environments for Alpha Generation”

AI - print

Pierwszy warsztat dotyczył roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym. Szczególna uwaga była poświęcona wyzwaniom związanym ze stosowaniem w edukacji narzędzi takich jak ChatGPT.

Prelegentami byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu, Politechniki w Walencji i Politechniki Warszawskiej. Na warsztaty zapisało się ponad 140 uczestników z 8 uczelni ENHANCE.

ALFA - print

Drugie warsztaty “Learning Environments for Alpha Generation” przygotowała Politechnika Warszawska we współpracy z Politechniką w Walencji. Warsztaty były poświęcone tworzeniu innowacyjnych środowisk edukacyjnych sprzyjających uczeniu się, dostosowanych do potrzeb Pokolenia Alfa.

Prelegentami byli pracownicy naukowi Politechniki w Walencji i Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu. Na warsztaty zapisało 35 osób z 6 uczelni ENHANCE.