Druga edycja Szkoły Letniej Geomatyki na PW

W dn. 26-30 czerwca 2023 r. na Wydziale Geodezji i Kartografii PW odbyła się inauguracja części stacjonarnej drugiej edycji Szkoły Letniej Geomatyki.

11

Prodziekan ds. Studenckich i Współpracy Międzynarodowej dr inż. Krzysztof Bakuła podczas inauguracji Szkoły Letniej Geomatyki. Fot. Piotr Szczepański.

Letnia Szkoła Geomatyki na PW to intensywny kurs inżynierii geoprzestrzennej dla studentów zagranicznych. W programie szkoły znalazły się zagadnienia związane z geodezją, miernictwem, fotogrametrią, skaningiem laserowym oraz zagadnienia geoinformatyczne w przetwarzaniu danych.

W szkole letniej wzięło udział 41 osób, m.in. z Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Ukrainy, a nawet Iraku czy Indii, które wcześniej przez tydzień uczestniczyły w zdalnych wykładach przygotowujących. 

Dzięki dofinansowaniu NAWA w zajęciach szkole letniej wzięło udział 5 studentek  z Politechniki Lwowskiej. Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

Posłuchaj wywiadów z uczestniczkami z Ukrainy:
Daria Iholkina.mp4
Iryna Oliinyk.mp4

22

Uczestniczki szkoły letniej z Ukrainy. Fot. Piotr Szczepański.

W ramach pierwszego dnia szkoły letniej odbyła się piesza wycieczka po Warszawie oraz warsztaty poświęcone kulturze, językowi i kuchni polskiej.

Podczas ćwiczeń terenowych, które trwały przez kolejne dwa dni, uczestnicy m.in. brali udział w pomiarach technikami geodezyjnymi.

Dzień czwarty poświęcony był na obliczenia w laboratoriach i przygotowanie się do seminarium podsumowującego z zaliczeniem realizowanym w międzynarodowych grupach.

W piątek odbyło się podsumowanie Szkoły Letniej Geomatyki połączone z wycieczką do nowo otwartych laboratoriów CENAGIS w Józefosławiu. gdzie studenci zapoznawali się z laboratoriami kalibracyjnymi sprzętu pomiarowego, pracownią rzeczywistości rozszerzonej oraz doświadczyli pokazu pracy dronów w zastosowaniach geodezyjnych.

444

Zajęcia w rzeczywistości rozszerzonej. 

Studenci szkoły letniej byli zachwyceni możliwością uczestnictwa i uczenia się w opracowanym dla szkoły programie. Zyskali oni nie tylko wartościowe zdolności w zakresie geomatyki, ale rozwinęli również twarde i miękkie kompetencje, które bez wątpienia zaowocują w ich karierze akademickiej i zawodowej.  

333

Zakończenie Szkoły Letniej Geomatyki.