Spotkanie Ambasador Republiki Azerbejdżanu z Rektorem Politechniki Warszawskiej

W dn. 27.06.2023 r. Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce dr Nargiz Gurbanova spotkała się z Rektorem Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą. Spotkanie dotyczyło współpracy w obszarach rekrutacji i kształcenia.

27.06.23_Jajko_Azerbejdzan_049_1920x080

Fot. Maciej Stępnik.

Ambasador omówiła aktualną sytuację w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego w Azerbejdżanie. Przedstawiła wiele konkretnych przykładów zaangażowania polskich inżynierów i architektów w budowę znanych obiektów w Azerbejdżanie. Szczególne jej zainteresowanie wzbudziły działania prowadzone przez Politechnikę Warszawską w konsorcjum ENHANCE: szkoły letnie, zimowe, tandemy językowe, programy certyfikacyjne prowadzące do uzyskania mikropoświadczeń ENHANCE, warsztaty, wystawy, konkursy. W spotkaniu wziął udział Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW Grzegorz Robak.