Erasmus+ - wyjazdy w roku akademickim 2016/2017

Biuro programu Erasmus+ przypomina o konieczności dostarczenia brakujących dokumentów w terminie do 15 września.

Stypendium naukowe Ambasady Francji w Polsce

W ramach konkursu Nagrody Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.

Wizyta firmy Siemens na Politechnice Warszawskiej

W dniu 25 sierpnia 2016 r. Politechnikę odwiedzili przedstawiciele firmy Siemens. Celem spotkania było zapoznanie gości z potencjałem naukowo-badawczym, jak również edukacyjnym PW oraz omówienie zakresu potencjalnej współpracy między stronami.

Wizyta studyjna z University of Pretoria (RPA)

W dniu 11 lipca 2016 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła grupa 18 pracowników akademickich z University of Pretoria (RPA), uczestniczących w Programme of Academic Leadership.

Generalne Spotkanie ATHENS – Budapeszt, czerwiec 2016

W dniu 17 czerwca 2016 r. w Budapeszcie (Węgry) odbyło się Generalne Spotkanie ATHENS. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele większości uczelni należących do sieci. Politechnikę Warszawską reprezentowała Dominika Frąk - Dudzińska, Koordynator Programu ATHENS w PW.

Chińskie delegacje odwiedzają Politechnikę Warszawską

Przy okazji wizyty Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga w Polsce delegacje chińskich uczelni odwiedziły Politechnikę Warszawską.

Raport z targów i spotkań – Korea Południowa, czerwiec 2016

W dniach 02-08.06.2016 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej PW w składzie: mgr Łukasz Wojdyga – Dyrektor CWM i mgr Dominika Frąk-Dudzińska – specjalista ds. współpracy międzynarodowej, przebywała w Korei Południowej. Celem pobytu było uczestnictwo w międzynarodowych targach edukacyjnych Study in Europe, mające na celu promocję naszej Uczelni i oferty studiów anglojęzycznych, a także złożenie wizyt w uczelniach partnerskich.

Sukces PW w Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy 2016

Politechnika Warszawska poraz pierwszy zajęła najwyższe miejsce wśród uczelni publicznych w kategorii „Umiędzynarodowienie” w Rankingu Uczelni Akademickich Perspektywy 2016.

Raport z targów i spotkań rekrutacyjno-promocyjnych – Gruzja, kwiecień 2016

W dniu 17 kwietnia 2016 r. przedstawiciel CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na targach edukacyjnych w Tbilisi.

Raport z targów i spotkań rekrutacyjno-promocyjnych – Ukraina, kwiecień 2016

W dniach 13-16 kwietnia 2016 r. przedstawicielka PW Pani Zenoviya Shits reprezentowała Uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie.