Welcome Meeting dla studentów zagranicznych

W dn. 5.10.2023 r. w sali 1.01 w Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, odbyło się spotkanie dla studentów zagranicznych, którzy rozpoczynają studia w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej z biura Biura Studentów Międzynarodowych (International Students Office). W spotkaniu wzięło udział ponad 60 studentów.

33

Prof. dr hab. inż. Robert Zalewski wita studentów zagranicznych na PW. Fot. Piotr Szczepański.

Studentów z Afryki, Azji, Ameryki Południowej i Północnej oraz Europy powitał Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Robert Zalewski. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali prezentacji dotyczących m.in. kultury akademickiej, struktury PW, ubezpieczenia zdrowotnego czy karty pobytu przygotowanych przez przedstawicieli International Students Office oraz Welcome Point.

22

Nowi pracownicy Welcome Point PW: Katarzyna Dyrka i Marzena Pobojewska. Fot. Piotr Szczepański.

Uczestnicy spotkania zapoznali się również z ofertą Erasmus Student Network dla studentów zagranicznych oraz wysłuchali prezentacji Pana Marka Kilarskiego ze Stołecznego Biura Turystyki na temat transportu w Warszawie i największych atrakcji turystycznych stolicy.

1

Karol Maśluszczak z Biura Studentów Międzynarodowych opowiada o studiowaniu na PW. Fot. Piotr Szczepański.

Pani Mart Szpak, lektorka języka polskiego na PW, przedstawiła studentom ofertę kursów języka polskiego na uczelni (więcej o nauczaniu j. polskiego na PW: TUTAJ).

Spotkanie zakończyło się quizem, w którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Polski, naszego języka oraz Politechniki Warszawskiej. Pięć osób z najlepszymi wynikami otrzymało upominki.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za udział, a studentom życzymy powodzenia w nauce i w nadchodzącym roku akademickim.