Sesja Programu ATHENS w PW

W dniach 11-18 marca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się kolejna sesja Programu ATHENS.

Raport z targów edukacyjnych - Gruzja, luty 2017

W dniach 16 i 17 lutego 2017 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na targach rekrutacyjnych w Tbilisi na wspólnym stoisku Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Program stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017-2018

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską. Każdego roku finansowanych jest ponad 400 miesięcy stypendiów.

Engineering Summer School Programmes in 2017 na RWTH Aachen University, Niemcy

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą letnich kursów na RWTH Aachen University dla studentów Inżynierii Mechanicznej i kierunków pokrewnych.

Zapraszamy chętne osoby do zapozniania się z ofertą stypendialną Xi'an Jiaotong University

Stypendium adresowane jest do studentów studiów II stopnia oraz doktorantów.

Stypendium Wuhan University of Technology

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendiów Wuhan University of Technology dla studentów II stopnia oraz doktorantów.

Całkowity koszt stypendium pokrywa rząd chiński.

Przerwa świąteczna na Politechnice Warszawskiej

Przypominamy, ze od 23 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku trwa przerwa świąteczna na Politechnice Warszawskiej. Przerwa związana jest ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.

Wizyta Beijing Institute of Technology na Politechnice Warszawskiej

15 grudnia br. delegacja Beijing Institute of Technology złożyła wizytę na Politechnice Warszawskiej, aby omówić możliwość rozszerzenia współpracy między uczelniami. Delegacja BIT została oficjalnie przyjęta przez Prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki.

Generalne Spotkanie ATHENS – Paryż 2016

9 grudnia 2016 r. w Paryżu miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Mines ParisTech – uczelnię koordynującą Program.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne na Ukrainie

W dniach 10-12 listopada br. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowali naszą Uczelnię na targach edukacyjnych w Charkowie oraz na targach edukacyjnych Połtawski Abiturient w Połtawie, po raz pierwszy na wspólnym stoisku „Study in Poland”.