Targi Edukacyjne „Osvita. Studia za granicą” w Charkowie, listopad 2017

W dniach 9-11 listopada 2017 r. przedstawiciele Politechniki Warszawskiej - Pani Zenoviya Shits (CWM) i Pan Łukasz Pojezierski (Wydział Zarządzania) reprezentowali Politechnikę Warszawską na targach edukacyjnych w Charkowie na wspólnym stoisku „Study in Poland” zorganizowanym przez fundację edukacyjną „Perspektywy”.

Spotkanie promocyjno-informacyjne z kandydatami z Ukrainy

W dniu 6 listopada 2017 r. pracownik CWM Pani Zenoviya Shits spotkała się z grupą kandydatów na studia w PW z Ukrainy (20 osób). Zainteresowani odwiedzają naszą uczelnię, jak i inne szkoły wyższe w kraju w celu dokonania ważnego wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej.

Spotkanie promocyjno-informacyjne z kandydatami z Kazachstanu

W dniu 30 października 2017 r. pracownik CWM Pani Zenoviya Shits spotkała się z grupą kandydatów na studia w PW z Kazachstanu. Po raz pierwszy gościliśmy na naszej uczelni 17-osobową grupę kandydatów z Kazachstanu, którzy przyjechali do Polski w celu zwiedzania polskich uczelni oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną. Niezapomniane wrażenie sprawiło zwiedzanie Gmachu Głównego PW, biblioteki, wydziałów Fizyki i MiNI.

Staż pracownika CWM w MINES Paris Tech, październik 2017

W dniach 23-27 października 2017 r. Pani Zenoviya Shits, specjalista ds. rekrutacji  na studia międzynarodowe odbyła tygodniowy staż w MINES Paris Tech w ramach Erasmus+  Staff  Training. MINES Paris Tech znajduje się w czołówce uczelni technicznych we Francji, ma 225-letnią historię oraz dawne tradycje, jest członkiem konsorcjum francuskich uczelni technicznych, a także głównym koordynatorem programu ATHENS od 20 lat.

Spotkanie organizacji CESAER w Budapeszcie, październik 2017

W dniach 18-20 października 2017 r. delegacja Politechniki Warszawskiej w składzie prof. dr hab. Rajmund Bacewicz – Prorektor ds. Nauki i Dominika Frąk – Dudzińska – specjalista ds. współpracy międzynarodowej przebywała w Budapeszcie, gdzie wzięła udział w dorocznym spotkaniu organizacji CESAER, którego gospodarzem był Budapest University of Technology and Economics (BME).

Wizyta delegacji z Teikyo University z Japonii w PW, 24 października 2017

Dnia 24 października 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja z Teikyo University w składzie:

·       Prof. Tsutomu Haeno, Dean, Faculty of Science and Engineering,

·       Dept. Prof. Taku Suzuki, Faculty of Economics,

·       Kiyoshi Kawamoto, Director, Utsunomiya Campus,

·       Hideaki Hirako, Advisor,

·       Yasuhiro Yamazaki, Manager of Center for Global Education,

·       Kosaku Yoneyama, Assist. Manager of Headquarters International Planning Department.

Wyjazd pracownika CWM na staż w IVLP on Demand w USA

W dniach 11-21 października 2017 roku Pani Patrycja Kluź, główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej CWM odbyła staż w International Visitors Leadership Program on Demand „Partnerstwo w Szkolnictwie Wyższym”, prestiżowym programie wymiany zawodowo-kulturowej Departamentu Stanu odbywającego się w Stanach Zjednoczonych. IVLP on Demand to główny program wymiany profesjonalistów prowadzony przez amerykański Departament Stanu. Program ten został ustanowiony w 1940 roku i od tego czasu ponad 200 tysięcy przyszłych liderów poszerzyło swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie dla koordynatorów wydziałowych ds. programu Erasmus+

W dniu 20 października 2017 r. w godzinach 13.30 -16.00 w sali 123 w Gmachu Głównym odbyło się Spotkanie dla koordynatorów wydziałowych ds. programu Erasmus+.

Spotkanie otworzyła pełniąca obowiązki Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej - Pani Marta Szajnowska – Ksit. Uczelnianą Agencję Programów Edukacyjnych reprezentowały:

Agnieszka Bursztyńska

Dominika Jasińska

Joanna Gołębiowska

Urszula Tarnowska

Welcome Meeting ESN PW

6 października odbył się coroczny Welcome Meeting na którym oficjalnie powitaliśmy nowych studentów zagranicznych. Dzięki prezentacjom wygłoszonym przez przedstawiciela International Students Office panią Małgorzatę Musińską, wykładowcę zajęć z języka polskiego panią Martę Szpak oraz przewodniczącego ESN pana Jana Kłodawskiego studenci dowiedzieli się więcej o uczelni, życiu studenckim, Polsce i języku polskim.

Spotkanie dla wydziałowych koordynatorów ds. programu Erasmus+

W dniu 20 października 2017 r. o godzinie 13.30 w sali 123 GG odbędzie się spotkanie dla wydziałowych koordynatorów ds. programu Erasmus+.