OFERTY SZKOLENIOWE I KURSY ENHANCE - semestr zimowy 2023/2024

W ENHANCE pracujemy nad atrakcyjnymi ofertami szkoleniowymi zarówno dla studentów jak i pracowników uczelni zrzeszonych w konsorcjum.

02.10.2023_Oferty szkoleniowe ENHANCE

Oferty szkoleniowe ENHANCE

Udział w szkoleniach i kursach daje niepowtarzalną szansę zdobycia nowych umiejętności w międzynarodowym zespole i poznania specjalistów z wielu – zarówno popularnych, jak i niszowych – dziedzin.

Poniżej prezentujemy aktualne oferty szkoleniowe ENHANCE:

1) Anti-bias lunch break

Cieszymy się, że kwestia przeciwdziałania uprzedzeniom angażuje coraz więcej osób ze społeczności ENHANCE. Dotychczas odbyło się 5 spotkań, w których łącznie wzięło udział blisko 100 uczestników. Szkolenie trwa tylko 60 minut i można w nim wziąć udział np. podczas lunchu.  Do wyboru są następujące terminy: 2, 13 i 21 listopada 2023 r.
Szczegóły: https://forms.office.com/e/ALyZnDySBJ

2) Seminarium przedwyjazdowe dla studentów ENHANCE

Trzygodzinne seminarium przedwyjazdowe przeznaczone jest dla studentów, którzy wybierają się wkrótce na jedną z uczelni ENHANCE. Uczestnicy seminarium zdobędą umiejętności w zakresie komunikacji i wrażliwości międzykulturowej, a także poznają podstawy, na których budowane są nasze uprzedzenia i techniki pozwalające sobie z tymi uprzedzeniami radzić. Do wyboru są następujące terminy: 26 października, 14 listopada 2023 r. Godziny seminariów są stałe: od 9.00 do 12.00. Szczegóły i rejestracja tutaj: https://forms.office.com/e/D5UkLTcPp4

3) RWTH MOOC: Data Literacy Compact Course (3 ECTS)

“Data Literacy Compact Course” przygotowany przez Politechnikę w Akwizgranie (RWTH), to kurs online, który jest otwarty dla studentów uczelni partnerskich ENHANCE.

Podczas kursu uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności w zakresie posługiwania się danymi - od wstępnego rozumienia czym są dane, poprzez gromadzenie i analizę danych, a także zarządzanie FAIR i komunikację danych, sokńczywszy na procesach podejmowania decyzji w oparciu o dane.

Kurs jest przeznaczony do samodzielnej nauki i obejmuje filmy oraz quizy z angielskimi napisami. Na koniec zajęć uczestnicy będą zdawać egzamin pisemny online.

Kurs jest obowiązkową częścią certyfikatu ENHANCE w zakresie umiejętności korzystania z danych (Certificate in Data Literacy). Rozpoczyna się 1 listopada i można go studiować samodzielnie na platformie RTWHmoodle.

Termin rejestracji: 27 października 2023 r.

Więcej informacji: TUTAJ.
Strona kursu: TUTAJ.

RWTH_MOOK

Strona internetowa kursu na Politechnice w Akwizgranie.

4) Kurs online TUB: Moduł podstawowy BEC - Refleksja i odpowiedzialność (6 ECTS)

W jaki sposób możemy wdrożyć strategie, które nam zagwarantują, że powstające technologie nie będą reprodukować opresyjnych relacji władzy? Jaki wkład może wnieść moja dyscyplina w sprawiedliwą transformację mobilności? Jakie są nasze wartości i wizje przyszłości i jak należy je odpowiedzialnie rozwijać?

"Moduł podstawowy BEC - Refleksja i odpowiedzialność" Berlińskiego Certyfikatu Etycznego (Berlin Ethics Certificate - BEC) kładzie podwaliny pod zajmowanie się kwestiami etycznymi zarówno w obrębie własnej dyscypliny, jak i poza nią, a także stanowi wprowadzenie do aktualnych tematów i studiów przypadków, które można zbadać bardziej dogłębnie w dalszych modułach BEC.

Termin rejestracji: 24 października 2023 r.

Więcej informacji można znaleźć: TUTAJ.

Basismodul_eng_Seite_1

Szczegóły kursu na Politechnice w Berlinie.

5) Jakich ofert szkoleniowych szukasz?

Czy istnieje jakieś konkretne zagadnienie z zakresu różnorodności, równości płci lub integracji, które chciałbyś poznać? Coś, co jest potrzebne Tobie, Twoim kolegom lub studentom? Możesz łatwo podzielić się z nami swoimi oczekiwaniami tutaj (ankieta jest anonimowa): https://www.menti.com/alqp64emkckh

Zachęcamy studentów i pracowników PW do wzięcia udziału w tych spotkaniach.