Inauguracja II edycja szkoły letniej “ENHANCE Students Against Climate Change 2023'”na PW

4 lipca 2023 r. odbyła się inauguracja II edycji międzynarodowej szkoły letniej 'ENHANCE Students Against Climate Change 2023', którą zorganizowała Politechnika Warszawska. Dzięki wykładom zaproszonych gości, dyskusjom grupowym oraz zajęciom praktycznym z projektowania, prototypowania i testowania swoich pomysłów uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę oraz umiejętności w zakresie problematyki związanej ze zmianami klimatu.

SUMMER SCHOOL CLIMATE CHANGE (1)

www.summerschool.enhance.pw.edu.pl

W inauguracji wzięli udział dr hab. inż. Mariusz Kaleta z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, dr inż. arch. Anna Cudny i dr inż. arch. Artur Jerzy Filip z Wydziału Architektury, dr. inż. Anna Rolewicz-Kalińska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Katarzyna Bargieł z zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii oraz Anna Smulska i Piotr Szczepański z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Climate

Inauguracja szkoły letniej 'ENHANCE Students Against Climate Change 2023'.

Szkoła letnia składa się z trzech części. Pierwsza część odbywa się zdalnie (4-5 lipca), na drugą - studenci przyjadą do Warszawy (10-14 lipca). Ostatnią część stanowi praca własna studentów oraz podsumowanie i prezentacja projektów grupowych (online 18-20 lipca).

W zajęciach szkoły letniej uczestniczy 38 studentów z 9 uczelni i 7 krajów, wśród nich 7 uczelni konsorcjum ENHANCE i 2 uczelni ukraińskich, które są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum: Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Studenci, którzy ukończą warsztaty, otrzymają certyfikat równoważny 4 punktom ECTS.