Aktualności

Zaproszenie - konkurs ENHANCE Challenge

Zapraszamy studentów i pracowników administracji Politechniki Warszawskiej do tworzenia zespołów i udziału w konkursie ENHANCE Challenge organizowanym przez konsorcjum ENHANCE.

Wystartował ukraiński „language room” w ramach projektu „Tandemy językowe ENHANCE”

Ukraiński „language room” został uruchomiony na platformie WEBEX projektu „Tandemy językowe ENHANCE” w dniu 8 kwietnia 2022 r. Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów uczelni ENHANCE z Ukrainy do korzystania z platformy.

Sesja Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej

W dniach 12-19 marca 2022 r. odbyła się sesja Programu ATHENS. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie stacjonarnej.

PW solidarna z Ukrainą

Politechnika Warszawska czynnie włącza się w pomoc studentom i pracownikom PW z Ukrainy oraz ich rodzinom.

Dwóch nowych partnerów stowarzyszonych z Ukrainy dołącza do konsorcjum ENHANCE

Konsorcujm ENHANCE powiększyło się o dwóch nowych partnerów stowarzyszonych z Ukrainy: Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy - Politechnikę Kijowską oraz Uniwersytet Narodowy - Politechnikę Lwowską. Obie uczelnie wejdą w skład naszej interdyscyplinarnej sieci uczelni i instytucji reprezentujących środowiska akademickie, branżowe i społeczne.

Punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy

Uruchomiliśmy punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy oraz studentów, doktorantów i pracowników uczelni ukraińskich, w którym mogą uzyskać wsparcie i pomoc.

Bezpłatne materiały edukacyjne dla osób z Ukrainy

Dzięki uprzejmości sieci księgarni językowych „Bookland” otrzymaliśmy bezpłatne materiały edukacyjne: rozmówki ukraińsko-polskie w formacie pdf oraz kurs podstawowy języka ukraińskiego w formacie pdf ze ścieżką dźwiękową w formacie mp3.

Zaproszenie na spotkanie Say Hello to Sweden

Zapraszamy na drugie spotkanie online w ramach projektu ENHANCE Tandems.

Spotkanie Prorektora ds. Studenckich ze studentami z Ukrainy, 01.03.2022 r.

W dn. 1 marca 2022 roku, odbyło się spotkanie ze studentami Politechniki Warszawskiej z Ukrainy prowadzone przez Prorektora ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Roberta Zalewskiego z udziałem przedstawicieli sztabu kryzysowego. W spotkaniu wzięły udział 82 osoby.

Nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Informujemy, że ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Graduate Student Award 2023-24, Junior Research Award 2023-24, Senior Award 2023-24, STEM Impact Award 2022-23 i do programu Fulbright Specialist 2022-23.