Q&A dla zagranicznych studentów - 21 listopada, godz. 14.00, MS Teams

Chcesz zapytać o sprawy związane z funkcjonowaniem Politechniki Warszawskiej? Porozmawiać z przedstawicielami władz uczelni i Samorządu Studentów? Weź udział w spotkaniu online 21 listopada o godzinie 14:00 w MS Teams.

Zaproszenie na warsztaty COIL dla nauczycieli akademickich - 16 listopada 2023 r.

Politechnika w Berlinie we współpracy z Berlińskim Centrum Szkolnictwa Wyższego (BZHL) zaprasza nauczycieli akademickich z instytucji partnerskich (w tym z uczelni konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska) na 90-minutowy kurs online "How to COIL - How to Design Collaborative Online Courses with International Colleagues" poświęcony nauczaniu zdalnemu opartemu na międzynarodowej współpracy (Collaborative Online International Learning). Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą włączyć elementy cyfrowe i międzynarodowe do swojej dydaktyki.

Roczny staż w USA w ramach Programu BioLAB – spotkanie informacyjne

W imieniu Wydziału Chemicznego PW zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone programowi stażowemu BioLAB.

Spotkanie dla koordynatorów programu Erasmus+ na PW

W dn. 24.10.2023 r. odbyło się spotkanie informacyjne dla Koordynatorów wydziałowych programu Erasmus+. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej z Biura Erasmus+.

Zaproszenie na międzynarodową konferencję Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science" - 4.11.2023 r.

W imieniu Fundacji Polonium zapraszamy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w konferencji Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science", która odbędzie się 4 listopada 2023 w Pałacu Staszica w Warszawie.

Polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe przedstawicieli uczelni na PW

W dn. 20.10.2023 r. w Sali Senatu PW i w sali 123 odbyło się polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) we współpracy z Hiszpańską Agencją ds. Umiędzynarodowienia Edukacji (SEPIE). Współorganizatorem wydarzenia była Politechnika Warszawska.

Udział pracowników Welcome Point PW w staff weeku na Politechnice w Akwizgranie

W dniach 16-20 października 2023 r. na Politechnice w Akwizgranie (RWTH) odbył się staff week dla pracowników technicznych i administracyjnych uczelni ENHANCE. Politechnikę Warszawską reprezentowały przedstawicielki nowo utworzonego biura Welcome Point działającego w ramach Centrum Współpracy Międzynarodowej - mgr Katarzyna Dyrka i mgr Marzena Pobojewska. Dzięki dofinansowaniu NAWA “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie” w staff weeku wzięły udział również prof. Nataliya Hots z Politechniki Lwowskiej oraz prof. Zoia Kornieva z Politechniki Kijowskiej. Tematem przewodnim wydarzenia było UMIĘDZYNARODOWIENIE.

Dyskusja Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu" w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15

W dn. 21.10.2023 r. o godz. 17.00 w Kinie SYRENA w Warszawie odbyła się dyskusja Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu", w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15

Udział naukowców i studentów z Ukrainy w międzynarodowej konferencji CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY na PW

W dn. 19-21.10.2023 r. w Warszawskim Domu Technika (NOT) na ul. Czackiego 3/4 odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY. Konferencję zorganizował Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (WIBHiŚ). Dzięki dofinansowaniu NAWA "Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie" w konferencji wzięło udział 40 osób z Ukrainy - byli to naukowcy i studenci z Politechniki Lwowskiej oraz z Politechniki Kijowskiej.

Polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe przedstawicieli uczelni.

W dn. 20.10.2023 w Sali Senatu PW i w sali 123 odbędzie się polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) we współpracy z Hiszpańską Agencją ds. Umiędzynarodowienia Edukacji (SEPIE). Współorganizatorem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.