Szwajcarskie innowacje na wystawie na PW

W Dużej Auli w Gmachu Głównym PW można oglądać można wystawę „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”, prezentującą innowacyjne rozwiązania szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców w obszarze czystych technologii.

CLEANTECH przedstawia rozwiązania w takich sferach jak: woda, rolnictwo, e-mobilność, recykling i energia. Wystawa, zorganizowana przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce, na PW będzie dostępna do 24 listopada. Potem trafi m.in. do Katowic i Rzeszowa.

Wystawę na naszej Uczelni otworzyli Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba, Matthias Dettling – Zastępca Szefa Misji oraz Pablo Padrutt – Szef Sekcji Ekonomicznej, Finansowej i Naukowej Ambasady Szwajcarii w Polsce.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że ta bardzo ciekawa wystawa, która mówi nie tylko o nowoczesnej technice, ale także o technice, która nie szkodzi środowisku, a wręcz wspomaga czy chroni jego rozwój, odbywa się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej – ma to akademicki wydźwięk – mówił prof. Krzysztof Zaremba. – Dla Uczelni jest to bardzo ważna wystawa, ponieważ w Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030, która lada chwila ujrzy światło dzienne, deklarujemy, że naszym głównym obszarem zainteresowania i koncentracji będą wszystkie obszary związane z ochroną środowiska, zrównoważonym przemysłem i środowiskiem, a także ochroną zdrowia.

– Najbliższe lata będą decydujące dla naszych wspólnych wysiłków na rzecz walki ze zmianami klimatu i osiągnięcia w przyszłości zerowej emisji netto gazów cieplarnianych – zaznaczył Matthias Dettling. – Jako najbardziej innowacyjny kraj na świecie, według Global Innovation Index, Szwajcaria jest przekonana, że przejście na czystą technologię i energię odnawialną jest kluczowym elementem tych wysiłków, dlatego przygotowaliśmy wystawę CLEANTECH, którą prezentujemy w kilku krajach na całym świecie.

Szwajcarskie-innowacje-na-wystawie-na-PW_article_pagewidth_mainstory1