DZIEŃ INDONEZJI NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ

14 marca 2023 r. Biuro Studentów Zagranicznych w Centrum Współpracy Międzynarodowej wraz z Syifą Najlą Agdhiani, studentką kierunku Biotechnology i ambasadorką PW w programie „Student Ambassadors”, zorganizowało Dzień Indonezji.

Indonesia

Było to pierwsze tegoroczne wydarzenie z cyklu National Days na PW. Spotkanie współorganizowała Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie, którą reprezentowała Pierwsza Sekretarz Yoan Nike Afilia. W wydarzeniu wziął udział Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Robert Zalewski.

Na PW kształci się obecnie 21 studentów z Indonezji na studiach inżynierskich, magisterskich i w szkole doktorskiej. Dzień Indonezji był doskonałą okazją, aby poznać interesujące fakty dotyczące geografii tego kraju, indonezyjskiej kultury, turystyki, kuchni, tradycyjnych strojów, fauny oraz języka. Uczestnicy spotkania mogli również spróbować tradycyjnych indonezyjskich przekąsek Dadar Gulung oraz Mayonnaise Risoles, dostarczonych przez Ambasadę Indonezji oraz sprawdzić swoją wiedzę o Indonezji w quizie.

Serdecznie dziękujemy Ambasadzie Republiki Indonezji oraz naszej studentce ambasadorce Syifie za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim polskim i zagranicznym studentom, doktorantom i pracownikom PW za udział w spotkaniu. Zapraszamy na kolejne organizowane przez nas dni narodowe.