Erasmus+ Welcome Meeting dla studentów przyjeżdżających

W dn. 2.10.2023 r. w sali 1.01 w Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, odbyło się spotkanie dla studentów zagranicznych przyjeżdzających na PW w ramach programu Erasmus+ i Wymiany Bilateralnej. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej z Biura Erasmus +. W spotkaniu wzięło udział ponad 350 studentów z około 30 państw, w tym Hiszpanii, Włoch, Turcji czy Niemiec.

11_

Uczestnicy Erasmus+ Welcome Meeting. Fot. Piotr Szczepański.

W trakcie spotkania omówione zostały techniczne aspekty pobytu studentów na PW. Dodatkowo, dzięki pomocy Welcome Point PW oraz reprezentantom Samorządu Studenckiego i Erasmus Student Network PW, słuchacze otrzymali szereg ciekawych i pomocnych informacji na temat życia studenckiego w Polsce oraz dowiedzieli się o różnych możliwościach spędzania czasu wolnego w Warszawie.

3_

Piotr Czarnota z Biura Erasmus+ wita studentów przyjeżdzających na Politechnice Warszawskiej. Fot. Piotr Szczepański.

Po zakończeniu prezentacji, studenci otrzymali potwierdzenie przyjazdu na studia, mieli także czas na zadawanie pytań oraz na zapoznanie się ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami.