INTERSTUDENT 2015: Ambasadorowie polskich uczelni poszukiwani!

To od ich opinii w dużym stopniu zależy renoma polskich szkół wyższych za granicą. Wybitni i zaangażowani studenci zagraniczni, którzy budują pomosty między kulturami, mają szansę na nagrody w konkursie INTERSTUDENT 2015.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 50 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2015. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach prowadzonego wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich programu "Study in Poland".

Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiadomo, że laureaci INTERSTUDENTA są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju.

Zgłoszenia kandydatów można przysyłać do 10 grudnia. Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia, przewodniczącego KRASP.

Więcej informacji na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent