Inauguracja warsztatów “Smart Sustainable Cities & Communities – Phantom Menace or New Hope?”

1 marca 2023 r. odbyła się inauguracja warsztatów “Smart Sustainable Cities & Communities – Phantom Menace or New Hope?”. Warsztaty zorganizowała Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym i Politechniką w Akwizgranie.

Main graphic_Smart Cities 2023

www.smartcity.enhance.pw.edu.pl

W inauguracji wzięli udział dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Uczelni, Kierownik Zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii, dr Martin Bangratz z Katedry Teorii Planowania i Rozwoju Miast na Politechnice w Akwizgranie, dr. inż. Anna Rolewicz-Kalińska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, dr inż. Agnieszka Wendland i mgr Katarzyna Bargieł z zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii PW oraz Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Głównym celem warsztatów jest zaprojektowanie mobilnej, interaktywnej wystawy prezentującej rozwiązania odpowiadające na potrzeby miast przyszłości. 

Warsztaty mają pomóc uczestnikom w zrozumieniu złożoności i znaczenia procesów związanych z projektowaniem i funkcjonowaniem zrównoważonych i inteligentnych miast oraz potrzebami obywateli. Studenci podczas zajęć poznają najnowsze rozwiązania i trendy technologiczne stosowane w obszarze smart city oraz podstawowe idee i koncepcje teoretyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Warsztaty składają się z dwóch części i potrwają trzy miesiące. Pierwsza część odbywa się zdalnie, na drugą - studenci przyjadą do Warszawy w maju.

Warsztaty zakończą się wystawą projektów studenckich, która odbędzie się w dniach 19-26 maja 2023 r. na Politechnice Warszawskiej.

W zajęciach uczestniczy 30 studentów z 8 uczelni i 6 krajów, wśród nich 6 uczelni konsorcjum ENHANCE i 2 uczelni ukraińskich, które są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum: Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Studenci, którzy ukończą warsztaty, otrzymają certyfikat równoważny 4 punktom ECTS.

Więcej informacji: TUTAJ.