Oman's National Day na PW, listopad 2019

29 listopada 2019 roku w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyło się spotkanie zorganizowane przez Omani Students Association we współpracy z CWM, którego celem było przybliżenie kultury i zwyczajów Omanu wszystkim studentom naszej uczelni.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów święta narodowego Omanu przypadającego na 18 listopada. Zostało one ustanowione aby upamiętnić wyzwolenie tego kraju spod panowania portugalskiego w 1650 roku oraz uczcić narodziny obecnie panującego sułtana Qaboos bin Said. W tym roku jest ono obchodzone po raz 49.

Podczas spotkania na PW zaprezentowane zostały fakty na temat historii i życia codziennego Omanu. Odwiedzający mieli okazje spróbować tradycyjnych omańskich wypieków i innych potraw regionalnych przygotowanych przez studentów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony studentów polskich jak i zagranicznych oraz stanowiło świetną okazję do poznania tego nieznanego co dla niektórych kraju.